8-10 grudnia 2026 roku w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi odbędzie się Konferencja „Młodzi o przyszłości 2026”. Zapraszamy na nią młodzież w wieku 15-19 lat wraz z opiekunami merytorycznymi. Podczas spotkania zastanowimy się, jak będzie wyglądać przyszłość planety, człowieka i technologii. Wydarzenie stanie się miejscem wymiany wiedzy, doświadczeń i pomysłów oraz okazją do prezentacji własnych badań, projektów i inicjatyw społecznych. To także wyjątkowa szansa na spotkania z ekspertami reprezentującymi różne dziedziny nauki.
Po pięciu edycjach Konferencji „Młodzi o klimacie”, które zgromadziły setki uczniów i nauczycieli z całej Polski, wydarzenie wkracza w nowy etap. W tym roku rozszerzamy formułę, otwierając przestrzeń do rozmowy o szerszym zakresie wyzwań, przed którymi stoi współczesny świat.