root

EC1 Łódź - Miasto Kultury

A -

A +

Kontrast

Wyszukaj

Kup bilet

MENU

Księgarnia EC1

Publikacje Narodowego Centrum Kultury Filmowej

KINO POLONIA

Katalog wystawy stałej Narodowego Centrum Kultury Filmowej

Książka jest katalogiem wystawy Kino Polonia – największej ekspozycji w Narodowym Centrum Kultury Filmowej w Łodzi, która została otwarta w październiku 2023 roku. Opowiada ona ponad 120-letnią historię filmu na ziemiach polskich – od Kazimierza Prószyńskiego, który skonstruował jedno z pierwszych urządzeń do rejestracji ruchomych obrazów, przez Aleksandra Hertza, który stworzył podwaliny przemysłu filmowego, po Andrzeja Wajdę, Krzysztofa Kieślowskiego i Pawła Pawlikowskiego, których dzieła rozsławiły polską kulturę na świecie. 

Więcej

KUBA. Janusz Morgenstern na nowo

Autor: Rafał Syska

Książka Kuba. Janusz Morgenstern na nowo jest unikatowym zbiorem materiałów z archiwum domowego Krystyny Cierniak-Morgenstern, żony reżysera takich filmów, jak: Do widzenia, do jutraPotem nastąpi cisza, Stawka większa niż życieJowitaKolumbowiePolskie drogi, Godzina „W”Żółty szalik

Więcej

Kadry Kawalerowicza

Redakcja: Rafał Syska, Anna Wróblewska

W setną rocznicę urodzin Jerzego Kawalerowicza (1922-2007) do rąk Czytelników w kraju i za granicą trafiła dwujęzyczna książka (polski i angielski), która ukazuje mniej znane oblicze twórcy takich dzieł, jak: Pociąg, Matka Joanna od Aniołów, Faraon, Austeria.

Więcej

Publikacje Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej

Grzegorz Rosiński w ilustracjach

Katalog wystawy

Katalog wielkiej wystawy retrospektywnej „Grzegorz Rosiński w ilustracjach” współorganizowanej przez Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 Łódź i Muzeum Karykatury w Warszawie – z tekstami znawcy twórczości Rosińskiego Wojciecha Birka oraz wstępem Jeana Dufaux. Objętość: 160 stron.

Teraz 77 zł!

Więcej

Wokół narracji interaktywnej

Antologia tekstów pod red. Bartłomieja Kluski

Co odróżnia grę wideo od innych gier? Czym właściwie są narracje interaktywne? Odpowiedzi na te pytania szukają (i czasem znajdują) publicyści, który stanęli w awangardzie akademickich zastępów definiujących to (wciąż nowe) medium.

 

Więcej