root

EC1 Łódź - Miasto Kultury

A -

A +

Kontrast

Wyszukaj

Kup bilet

MENU

Nowe kino w EC1 Łódź już 29 grudnia!

kino
1703808000 -1703894400
kino

Obsypanymi nagrodami filmami „Strefa interesów” oraz „Imago” swoją działalność rozpocznie kino Narodowego Centrum Kultury Filmowej. Zyskały one już uznanie jury międzynarodowych festiwali filmowych w Cannes i Karlowych Warach, a także krajowego w Gdyni. 29 grudnia oceny te zweryfikują widzowie nowego kina na przedpremierowych pokazach w Łodzi. 

Kino NCKF przy ul. Targowej 1/3 w Łodzi to trzy zupełnie nowe sale. Na pamiątkę kin, które działały w Łodzi na początku minionego wieku zostały nazwane: Odeon, Urania i Luna. Największa z kinowych sal (Odeon) ma 169 miejsc. Wyposażona jest w projektory cyfrowe i analogowe, system dźwięku przestrzennego Dolby Surround 7.1, nowoczesny system sceniczny i multimedialny oraz wielki ekran i scenę. Dwie pozostałe są kameralnymi salami dla 49 widzów każda i równie nowoczesnym wyposażeniem.

Ta nowoczesna placówka przygotowała szeroką ofertę filmową. Odkrywać chce wszystkie rodzaje kina – pełnometrażowe fabuły i dokumenty, krótkie metraże i animacje. Jego siłą będą pokazy przedpremierowe i premiery najgłośniejszych tytułów, hity światowych festiwali, polskie produkcje, klasyka kina, przeglądy kinematografii narodowych, retrospektywy autorskie. Film obudowany będzie spotkaniami z twórcami, filmoznawcami, krytykami sztuki i przedstawicielami różnych dziedzin akademickich. Nie zabraknie specjalnych pokazów dla seniorów oraz dzieci i młodzieży. Planowane jest też uruchomienie akademii filmowej.

Nowe kino w Łodzi oferuje komfortowe warunki największych studyjnych sal kinowych w Łodzi (Kino NCKF zrzeszone jest w krajowej Sieci Kin Studyjnych), wysoką jakość projekcji, merytoryczną obsługę i wsparcie edukatorów. A ponadto NCKF Spot, czyli przestrzeń między salami kinowymi a wystawą „Kino Polonia” (opowiada ponad 120-letnią historię polskiej kinematografii) stanowi doskonałe miejsce zarówno dla relaksu i kinofilskich debat, jak i różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Tutaj najlepiej spędzić czas w oczekiwaniu na seans lub podzielić się opiniami po jego zakończeniu – z filiżanką kawy w dłoni i widokiem na Nowe Centrum Łodzi.

Sale kinowe przygotowała firma Awaco Project, która wcześniej zaaranżowała m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego. Kino jest częścią projektu „Poszerzenie oferty kulturalno-edukacyjnej Narodowego Centrum Kultury Filmowej” (2021-2023) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Koszt inwestycji to 6,2 mln zł.

Termin
1703808000 -1703894400
Adres

EC1 Łódź, Kino NCKF, ul. Targowa 1/3 wejście od ulicy Wojciecha Hasa

Kup bilet

Repertuar kina