subpage

EC1 Łódź - Miasto Kultury

A -

A +

Kontrast

Wyszukaj

Kup bilet

MENU

FotoDay

wydarzenie
1717891200 -1717891200
CNIT

Weź udział w Spacerze Fotograficznym i Odkryj Zabytkową Elektrownię EC1 w Łodzi!


Zapraszamy serdecznie na spacer fotograficzny po obiektach EC1 Łódź, który odbędzie się 9 czerwca 2024 r. o godzinie 16:00. To wyjątkowe wydarzenie pozwoli Wam odkryć historię jednej z najważniejszych atrakcji turystycznych w Łodzi – zrewitalizowanej Elektrowni Łódzkiej.

Co Was Czeka?
W towarzystwie znanych miejskich fotograficzek i fotografów, takich jak: Natalia Zdziebczyńska, Paweł Augustyniak oraz Stefan Brajter, przewodnicy z EC1 poprowadzą Was przez fascynujące przestrzenie dawnej Elektrowni. Spacer będzie nie tylko okazją do zobaczenia Centrum Nauki i Techniki EC1, Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej oraz Narodowego Centrum Kultury Filmowej, ale także do poznania technik fotograficznych i inspiracji zaproszonych artystów.

Zostań Częścią Wystawy „EC1 Łódź. Miasto od-nowa”
Podczas spaceru fotograficznego uczestnicy będą mogli zgłębić historię rewitalizacji EC1 i oddać wykonane przez siebie zdjęcia do oceny aranżerom wystawy. Wybrane fotografie zostaną wykorzystane w specjalnym stanowisku ekspozycyjnym, stając się częścią opowieści o historii miasta i jego ikonicznych obiektach.

Przygotowania do Wielkiego Wernisażu
Spacer jest częścią przygotowań do wystawy „EC1 Łódź. Miasto od-nowa”, której wernisaż odbędzie się pod koniec października 2024 r. Wystawa ta opowie o transformacji i rewitalizacji, o pokonywaniu kryzysów i poszukiwaniu tożsamości miasta. Na ekspozycji zobaczycie nie tylko prace wspomnianych fotografów, ale także zdjęcia Artura Urbańskiego, ukazujące miasto na początku XX wieku, oraz obszerny wybór fotografii Andrzeja Wacha, legendarnego łódzkiego fotoreportera. Ta część wystawy zaprezentuje proces odbudowy EC1 i prace rewitalizacyjne na terenie kompleksu dawnej Elektrociepłowni nr 1.

Dołączcie do nas 9 czerwca 2024 r. i bądźcie częścią historii tworzonej na nowo!

Termin
1717891200 -1717891200
Adres

Centrum Nauki i Techniki EC1
ul. Targowa 1/3
 

Bilety

Bilety dostępne w kasach oraz online.