root

EC1 Łódź - Miasto Kultury

A -

A +

Kontrast

Wyszukaj

Kup bilet

MENU

Wieczór dla dorosłych - Samoucząca się A.I.

warsztaty
1702598400 -1702598400
dla dorosłych, CNiT

Czy w pracy zostaniemy zastąpieni przez algorytmy i maszyny? Czy scenariusze filmów  SF właśnie stają się naszą rzeczywistością?

Poszukajmy odpowiedzi podczas Wieczoru dla dorosłych w Centrum Nauki i Techniki EC1 -  zatytułowanemu „Samoucząca się AI”.

Wielu ekspertów uważa, że inteligentne maszyny i algorytmy do 2060 roku będą przewyższać człowieka w niemal każdej sferze życia. Jak więc będzie ono wyglądało w niedalekiej przyszłości?

Sztuczna inteligencja to obecnie gorący temat dla wszystkich firm technologicznych, którym przyciągają do siebie rzesze inwestorów. Dla zwykłych ludzi to zagadnienie  wywołujące u nich gęsią skórkę lub niedowierzanie. Są i tacy, którzy zastanawiają się, czy naukowcy nie przyczyniają się w ten sposób do zagłady ludzkości. Jeszcze innych fascynują możliwości, jakie ta dziedzina otwiera przed nami i z zapartym tchem obserwują każdy kolejny film udostępniony przez Boston Dynamics - firmę, której misja polega na zmianie naszych wyobrażeń na temat możliwości robotów (www.bostondynamics.com). Jaka jest więc prawda? Czy powinniśmy obawiać się rozwoju AI, czy raczej mu kibicować?

Bez względu na to, do której z powyższych  grup się zaliczasz, przyjdź koniecznie na kolejny z „Wieczorów dla dorosłych” w CNiT EC1 i posłuchaj o świecie sztucznej inteligencji, o którym opowie nasz gość - dr Artur Modliński."

PIĄTEK 15.12.2023 r. godz. 19:00 - 20:30 

Dr Artur Modliński prowadzi badania w obszarze zarządzania posthumanistycznego i zalgorytmizowanych organizacji. Artur Modliński łączy nurty teoretyczne z zakresu etologii, antropologii, ewolucji i psychologii do wyjaśniania zjawisk w obszarze zarządzania organizacjami. 
Doktorat obronił w obszarze nauk ekonomicznych w roku 2018. Pracował w Katedrze Zarządzania w Społeczeństwie Sieciowym na Akademii Leona Koźmińskiego, aby następnie przenieść się do Katedry Zarządzania, na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie od 2019 roku pełni funkcję kierownika Centrum Badań nad Sztuczną Inteligencją i Cyberkomunikacją. W swojej pracy naukowej skupia się na wyzwaniach przed którymi stoją współczesne, szeroko rozumiane organizacje w związku z rozwojem Internetu i sztuczną inteligencją. Od kilku lat prowadzi działalność szkoleniową i doradczą w powyższym zakresie, starając się zapoznawać studentów z aktualnymi problemami i wyzwaniami biznesu.

 

Termin
1702598400 -1702598400
Adres

Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź
Łódź, ul. Targowa 1/3
(wejście od ulicy Wojciecha Hasa)

tel. +48 42 600 61 00 wew. 1
e-mail: informacja@ec1lodz.pl

Kup bilet!

Wieczór dla dorosłych - Samoucząca się A.I.