root

EC1 Łódź - Miasto Kultury

A -

A +

Kontrast

Wyszukaj

Kup bilet

MENU

Żywiołowo o klimacie

warsztaty, Ulica Żywiołów
1710547200 -1710633600
dla dzieci, Ulica Żywiołów

Klimat to nie tylko słowo, to cały świat wokół nas! Podczas naszego wydarzenia chcemy zgłębić tajemnice klimatu i jego wpływu na naszą planetę.

Klimat to wszystkie zmiany, zależności i parametry w powietrzu, wodach i na lądzie. Gdy zmienia się choć jeden czynnik klimatyczny w jednym miejscu, może mieć to wpływ na wiele innych zjawisk, miejsc i wydarzeń, oddalonych nawet o setki kilometrów. Jesteśmy przyzwyczajeni do miejsca i klimatu, w którym mieszkamy, ale zmiany, które już każdy widzi, mogą być bardzo groźne. Stąd nasza próba zwrócenia uwagi na to, co dla klimatu jest najważniejsze: obieg ciepła, obieg wody, krążenie powietrza i ekologię.

Co przygotowaliśmy dla naszych gości podczas Dnia klimatu na Ul. Żywiołów:

🌍 Ciekawostki związane z klimatem na naszej ekspozycji 
Szukajcie informacji rozwieszonych na wszystkich piętrach Ul. Żywiołów, by zgłębić aktualną wiedzę na temat klimatu i znaleźć inspirację i motywację do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska. 

🌱 Grę na ekspozycji 
Bierzcie udział w poszukiwaniu informacji i zgarnijcie drobny upominek!

💡 Infografikę pokazującą, co możemy zrobić na co dzień dla klimatu 
Każdy z naszych gości będzie mógł wskazać, czego jest w stanie się podjąć. 

🌿 Warsztaty “Żywiołowo o klimacie”* - 16 i 17 marca, godz. 12:00 
Dla uczestników warsztatów przygotowaliśmy zabawę integracyjną, doświadczenie, samodzielne poszukiwania i rozwiązywanie problemu, zadanie sprawnościowe, sadzenie nasion kwiatów i wspólną instalację artystyczną. Zadania będą nawiązywały do zagadnień związanych z klimatem, wodą, powietrzem, glebą i ekologią. Dzieci będą szukać ukrytych zadań, wykorzystywać różne techniki plastyczne, poćwiczą refleks i rzucanie do celu, będą bawić się wodą i ziemią. Przy okazji żywiołowej zabawy dowiedzą się, skąd biorą się zanieczyszczenia, na czym polega obieg wody w atmosferze, z czego składa się czyste powietrze, do czego potrzebna nam czysta gleba. Owoce swojej pracy zabiorą do domu, licząc na zainteresowanie i przychylne komentarze. 
Ilość miejsc ograniczona do 15 osób, dlatego nie zwlekajcie z zapisami!
Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 lat.
 *atrakcja dodatkowo biletowana - 35 zł bez biletu wstępu na Ul. Żywiołów, 25 zł z biletem.
 

Podczas warsztatów czekają na Was zabawy, doświadczenia, szukanie rozwiązań i wiele więcej! Będziecie mogli posadzić nasiona kwiatów, stworzyć wspólną instalację artystyczną i dowiedzieć się, jak dbać o naszą planetę każdego dnia.

BILETY:
16 marca - bit.ly/zywiolowo_o_klimacie_16
17 marca - bit.ly/zywiolowo_o_klimacie_17


Termin
1710547200 -1710633600
Adres

Ulica Żywiołów w EC1 Łódź
Łódź, Targowa 1/3 90-022 Łódź
(wejście od strony skrzyżowania ul. Tuwima z ul. Dowborczyków)

tel. +48 42 600 61 00 wew. 1
e-mail: informacja@ec1lodz.pl

Kup bilet!