subpage

EC1 Łódź - Miasto Kultury

A -

A +

Kontrast

Wyszukaj

Kup bilet

MENU

Szkolenie Ambasador Zielonej Produkcji Audiowizualnej to cykl pięciu spotkań skierowanych do osób, które chcą wdrażać ekologiczne rozwiązania w produkcji audiowizualnej (filmowej, telewizyjnej czy reklamowej). Kurs ten jest adresowany zarówno dla osób posiadających doświadczenie w zielonej produkcji, jak i tych, które dopiero rozpoczynają tę drogę.

Celem szkolenia jest pogłębienie wiedzy z zakresu ekologii oraz nauczenie, jak prowadzić produkcję w sposób neutralny dla środowiska. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się, jak efektywnie zarządzać zasobami, z jakich narzędzi korzystać przy pomiarze oddziaływania produkcji na środowisko, jak skutecznie motywować ekipę filmową do podejmowania zrównoważonych działań oraz jak tworzyć dokumenty wspierające zielone rozwiązania (np. plany zrównoważonej produkcji i transportu). Warsztaty obejmą także aspekty związane z prawnymi ramami zrównoważonego rozwoju oraz certyfikacją produkcji audiowizualnych w Europie. W programie przewidziane są również tematy takie jak rola green managera, budowanie efektywnej komunikacji w zespole oraz poszanowanie praw człowieka w branży kreatywnej. 

Szkolenie zakończy się certyfikatem nadającym tytuł „Ambasadora Zielonej Produkcji Audiowizualnej”, potwierdzającym zdobytą wiedzę i umiejętności.

 


 

FORMA UCZESTNICTWA: 

Cykl składa się z pięciu szkoleń, każde o inne tematyce. Certyfikat „Ambasadora Zielonej Produkcji” otrzymają osoby, które wezmą udział w co najmniej czterech spotkaniach i uiszczą opłatę wpisową. Cały cykl szkoleń odbywa się w formule zdalnej za pośrednictwem komunikatora Zoom. 

 


 

GRUPA DOCELOWA: 

Szkolenie skierowane jest do szerokiego grona osób z branży audiowizualnej – producentów, reżyserów, kierowników pionów oraz członków ekip filmowych. Program dostosowany jest do uczestników o różnych poziomach doświadczenia, zarówno tych początkujących, jak i posiadających już wiedzę na temat zielonej produkcji chcących ją usystematyzować lub poszerzyć o nowe zagadnienia.

Koszt: odpłatne 50 zł – za udział w cyklu szkoleniowym (5 szkoleń).

 



Ruszyły zapisy na szkolenia! 

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w serii szkoleń Ambasador Zielonej Produkcji Audiowizualnej.

Link do zapisów: https://bilety.ec1lodz.pl/rezerwacja/termin.html?d=5&idl=52&target=Lw==&date_termin=2024-11-21

 

SZKOLENIA

WSTĘP DO GREENFILMINGU

Jak produkcja wpływa na środowisko i na czym polega realizacja zielonego filmu?

13.11.2024 r. 14:00-16:00

 

Podczas pierwszego spotkania omówimy zagadnienie, jakim jest wpływ produkcji audiowizualnej na środowisko. Przedstawimy najnowsze wyniki badań, przeanalizujemy możliwości wprowadzenia zmian oraz omówimy przyjęte przez UE i władze regionalne akty prawne oraz zielone protokoły. Wspólnie wejdziemy w świat zielonej produkcji audiowizualnej, przechodząc przez wszystkie jej etapy. Zastanowimy się, jakie ekologiczne rozwiązania można wprowadzić już teraz, aby produkcja była bardziej przyjazna dla planety.

 

Prowadzące: Marta Krymarys, Jagoda Mazepa


Zajęcia w języku polskim

PRACA ZE SCENARIUSZEM

Tu wszystko się zaczyna! 

21.11.2024 r. 14:00-16:00

 

Scenariusz jest podstawą każdego utworu audiowizualnego, dlatego już na tym etapie warto uwzględnić możliwość osiągnięcia neutralności klimatycznej projektu. Podczas szkolenia omówimy zarówno aspekty produkcyjne, jak i treściowe – scenarzysta skupia się na opowiadaniu historii, jednak sposób realizacji leży po stronie producenta i reżysera. 

W nadchodzącej dekadzie zmiany klimatyczne wpłyną na to, co widzimy na ekranie – od programów kulinarnych po fabułę filmów, pojawią się nowe pomysły na programy rozrywkowe i reality show. O tym, jak pracować nad scenariuszem z uwzględnieniem zasad zrównoważonej produkcji i jak prezentować treści związane z planet placementem dowiesz się na zajęciach.

 

Prowadząca: Lucie Trémolières

Zajęcia w języku angielskim

NIĆ POROZUMIENIA

Jak skutecznie budować efektywną komunikację i zarządzać nią w zespole

29.11.2024 r. 14:00-16:00

 

To warsztaty, które dostarczą uczestnikom praktycznej wiedzy na temat skutecznej komunikacji i budowania zaangażowania wokół nowych wyzwań w zielonej produkcji filmowej. Podczas spotkania uczestnicy poznają koncepcję trzech kluczowych potrzeb – rozpoznania, stymulacji i struktury – oraz dowiedzą się, jak przechodzić przez cztery psychologiczne etapy adaptacji do zmian. Odkryjemy również narzędzia do efektywnego zarządzania procesami zmian, aby stworzyć zespół zaangażowany w ekologiczne podejście do produkcji filmowej.

 

Prowadząca: Aleksandra Bukowska

Zajęcia w języku polskim

JAK ZARZĄDZAĆ

Jak zarządzać zasobami w zrównoważonej produkcji audiowizualnej? 

05.12.2024 r. 16:00 - 18:00

 

Jakimi zasadami należy się kierować w podejmowaniu decyzji zakupowych? Jak rozmawiać z dostawcami? Jak i gdzie ich szukać, jak tworzyć popyt na ekodostawców i ekoprodukty? Czym jest gospodarka obiegu zamkniętego? Podczas szkolenia dowiesz się, jak skutecznie zarządzać zasobami, takimi jak woda, energia elektryczna i paliwa, z perspektywy koncepcji 6R: odmów (refuse), ogranicz (reduce), używaj ponownie (reuse), naprawiaj (repair), oddaj do recyklingu (recycle), kompostuj (rot). Odkryjesz, jak każdy z interesariuszy – od producentów, przez członków ekip filmowych, dostawców, po podwykonawców i dystrybutorów – może przyczynić się do minimalizowania śladu ekologicznego produkcji. Zrównoważona produkcja audiowizualna to nie tylko dbałość o środowisko, ale również szansa na optymalizację procesów, obniżenie kosztów oraz poprawę jakości i rentowności projektów.

 

Prowadząca: Agata Rudnicka 

Zajęcia w języku polskim

ZARZĄDZANIE PROJEKTEM

Z perspektywy Green Managera

13.12.2024 r. 14:00-16:00

 

Jakie zadania realizuje green manager i z jakich narzędzi może korzystać? Jak układa się współpraca pomiędzy green managerem a producentem? Jak ustalać cele i wskaźniki efektywności? Jak skutecznie implementować „zielone protokoły” obowiązujące w różnych krajach Europy? Podczas warsztatu omówione zostaną dostępne na rynku narzędzia, w tym kalkulatory śladu węglowego. Uczestnicy dowiedzą się, jak opracować dokumenty wspierające wdrażanie zielonych rozwiązań, takie jak plan zrównoważonej produkcji czy plan zrównoważonego transportu. Uczestnicy otrzymają także praktyczne wskazówki nt. rozwiązań, które sprawdzają się na planie.

 

Prowadzący: Dörte Schneider Garcia

Zajęcia w języku angielskim