EC1 Łódź - Miasto Kultury

A -

A +

Kontrast

Wyszukaj

Kup bilet

MENU

ŁPK#3 Polski rynek komiksowy kontra polski komiks (gość: Szymon Holcman)

dyskusja
1714089600 -1714089600
komiks

Klub dyskusyjny Łódź pełna komiksu zaprasza na trzecie spotkanie w cyklu!

 

W Polsce co roku ukazuje się niemal półtora tysiąca nowych tytułów komiksowych. Wydawcy nas wręcz rozpieszczają - czytelnicy mają dostęp do oferty najlepszych komiksów i powieści graficznych z całego świata, od komiksu niezależnego, przez popularne serie mangowe, komiks frankofoński, zeszyty i wydania zbiorcze amerykańskiego superhero, po biograficzne powieści graficzne z Ameryki Południowej. Gdzie w tym oceanie plasuje się dziś polski komiks? Czy czytelnicy nadal przywiązani są przede wszystkim do twórców ze "złotej ery polskiego komiksu": Wróblewskiego, Christy, Baranowskiego? Jak radzą sobie młodzi, początkujący twórcy, i jak promować rodzime opowieści graficzne w kraju, w którym komiks nadal jest głównie ciekawostką kulturalną?

Na ten temat porozmawiamy wspólnie z pierwszym gościem klubu Łódź pełna komiksu - Szymonem Holcmanem (Kultura Gniewu), wydawcą wielokrotnie nagradzanych komiksów i powieści graficznych autorstwa polskich twórców (w tym Festiwalu Jacka Świdzińskiego, nagrodzonego Paszportem Polityki i obwieszczonego Polskim Komiksem Roku 34. MFKiG).


Spotkanie odbędzie się w kawiarni Coffee OnBoard oraz strefie Chillout Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1.


Wstęp wolny. Ekspozycje CKNI otwarte będą w dniu wydarzenia w standardowych godzinach (10:00-18:00) i ich zwiedzanie jest możliwe wyłącznie za zakupem biletu.

Start wydarzenia:

  • 26 kwietnia (sobota), 18:00
Termin
1714089600 -1714089600
Adres

Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1
ul. Targowa 1/3
(wejście od skrzyżowania ul. Tuwima i Dowborczyków)

Kawiarnia Coffee OnBoard, Chillout (parter)

Bilety

Wstęp wolny