EC1 Łódź - Miasto Kultury

A -

A +

Kontrast

Wyszukaj

Kup bilet

MENU

Adam Radoń oprowadza po wystawie G. Rosińskiego

wystawa, oprowadzanie kuratorskie
1715385600 -1715385600
komiks

Zapraszamy na już ostatnie zwiedzanie wielkiej retrospektywnej wystawy prezentującej postać Grzegorza Rosińskiego i jego twórczy dorobek w towarzystwie Adama Radonia – dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

To okazja do pogłębionej podróży poprzez światy Rosińskiego. Największą salę CKNI wypełnia przeszło 350 oryginalnych prac artysty. Zobaczysz tu młodzieńcze próby komiksowych adaptacji klasyki literatury oraz późniejsze ilustracje książkowe, a nawet okładki płyt. Jednak większość ekspozycji wypełniają prace komiksowe, na tworzeniu których po 1968 roku skupił się Rosiński. Na ekspozycji nie mogło zabraknąć fragmentów z serii Legendarna historia Polski, Kapitan Żbik i Pilot śmigłowca. Co najważniejsze, planszom z serii Thorgal, Szninkiel, Yans i Zemsta Hrabiego Skarbka towarzyszą szkice, studia postaci, projekty strojów, a także obrazy olejne, które trafiły na okładki tych poczytnych albumów.

Adam Radoń zdradzi szczegóły tajników pracy artysty, opowie nieznane anegdoty, a przede wszystkim postara się zarazić swoim entuzjazmem do twórczości autora Thorgala.

Na wydarzenie obowiązuje specjalny bilet w cenie 16 złotych. Liczba miejsc ograniczona!

Termin
1715385600 -1715385600
Adres

Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1
ul. Targowa 1/3
(wejście od skrzyżowania ul. Tuwima i Dowborczyków)
Sale wystaw czasowych (parter)

Bilety

Na wydarzenie obowiązuje specjalny bilet dostępny online i w kasach w dniu wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona!

Kup bilet

Cena biletu: 16 złotych

GRZEGORZ ROSIŃSKI W ILUSTRACJACH,
oprowadza Adam Radoń