subpage

EC1 Łódź - Miasto Kultury

A -

A +

Kontrast

Wyszukaj

Kup bilet

MENU

Eksperci

dr Sebastian Szklarek 

w 2017 roku założył blog Świat Wody, bo chciał, aby “tajemna” wiedza z publikacji naukowych mogła ujrzeć światło dzienne i przysłużyć się dbaniu o wspólne dobro jakim niewątpliwie jest woda. W 2011 roku ukończył studia magisterskie z ochrony środowiska na Uniwersytecie Łódzkim. W 2017 roku obronił doktorat na tej samej uczelni. Na co dzień pracuje w Europejskim Regionalnym Centrum Ekohydrologii Polskiej Akademii Nauk i zawodowo zajmuje się głównie jakością wód. Od 2013 roku jest współautorem kilku opracowań dotyczących gospodarowania wodą w Polsce. Jest pasjonatem i obserwatorem przyrody od wczesnego dzieciństwa. 

dr hab. Krzysztof Pabis, prof. UŁ

jest prorektorem Uniwersytetu Łódzkiego ds. popularyzacji nauki i kształcenia. Zainteresowania naukowe prof. Krzysztofa Pabisa obejmują biologię i ekologię organizmów żyjących na morskim dnie w tropikalnej części wybrzeża zachodniej Afryki oraz w regionach polarnych. Drugim obszarem Jego zainteresowań jest ekologia motyli. Jest także popularyzatorem nauki, autorem kilkunastu książek edukacyjnych skierowanych do dzieci oraz dorosłych czytelników, między innymi: „Dlaczego motyl zjada muchę”, „Owadziarium, czyli geniusz owadów” i „Prywatne życie mrówek”.

dr Kamil Brzeziński 

jest doktorem nauk społecznych w zakresie socjologii. Adiunkt w Katedrze Metod i Technik Badań Społecznych w Instytucie Socjologii UŁ. Wcześniej przez 10 lat asystent w Katedrze Socjologii Wsi i Miasta. Autor publikacji naukowych z zakresu partycypacji, socjologii miasta i studiów miejskich, a także uczestnik krajowych i zagranicznych konferencji naukowych o tematyce miejskiej. Współrealizator (badacz, moderator, facylitator) wielu projektów o charakterze naukowym, a także partycypacyjnym i społecznym.

dr hab. Tomasz Jurczak, prof. UŁ

jest kierownikiem Katedry UNESCO Ekohydrologii i Ekologii Stosowanej oraz prodziekanem Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Od 2002 roku prowadzi prace naukowe z zakresu ekohydrologii i biotechnologii ekologicznych dla poprawy jakości wód. Zajmuje się pracami wdrożeniowymi z zakresu rekultywacji ekosystemów wodnych i adaptacji miast do zmiany klimatu. Prof. Tomasz Jurczak jest autorem i współautorem ponad 50 publikacji naukowych z listy czasopism filadelfijskich z zakresu ekologii i ekohydrologii. Koordynował i realizował łącznie 8 projektów międzynarodowych i 11 projektów krajowych.

dr Agnieszka Rzeńca 

jest doktorem ekonomii, magistrem ochrony środowiska, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Instytutu Gospodarki Przestrzennej na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ. W pracy naukowej jak i dydaktycznej łączy tematykę ekonomiczną z przyrodniczą. Szczególnym obszarem zainteresowań jest zrównoważony rozwój miast, ekoinnowacje i aktywność obywatelska na rzecz ochrony środowiska.

dr Paweł Jarosiewicz 

pracuje jako asystent w Katedrze UNESCO Ekohydrologii i Ekologii Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego oraz w Europejskim Regionalnym Centrum Ekohydrologii Polskiej Akademii Nauk. Jest redaktorem technicznym czasopisma naukowego Ecohydrology&Hydrobiology oraz założycielem i opiekunem Koła Naukowego Ekohydrologii. Twórca technologii doczyszczania wód powierzchniowych BioKer, nagrodzonej na międzynarodowych targach innowacyjności w Paryżu złotym medalem i z sukcesem skomercjalizowanej. W pracy badawczej zajmuje się ekohydrologią, metodami ograniczania zanieczyszczeń w systemach rzecznych oraz adaptacją do zmian klimatu.

mgr Aleksandra Chamerska 

jest doktorantką w Europejskim Regionalnym Centrum Ekohydrologii Polskiej Akademii Nauk. Z wykształcenia chemiczka, z doświadczenia specjalistka ds. monitoringu wód, a z zamiłowania miłośniczka zwierząt. W pracy naukowej zajmuje się dynamiką zanieczyszczeń biogennych w zlewni Pilicy w kontekście eutrofizacji Zbiornika Sulejowskiego i wpływu zmiany klimatu.

mgr Konrad Budziński 

jest doktorantem Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Łódzkiego. Pracę doktorską przygotowuje w Katedrze UNESCO Ekohydrologii i Ekologii Stosowanej oraz Europejskim Regionalnym Centrum Ekohydrologii Polskiej Akademii Nauk. W pracy naukowej zajmuje się tematyką adaptacji miast do zmiany klimatu oraz ekosystemami terenów zurbanizowanych. Jest tegorocznym laureatem medalu Univesitas Lodziensis Alumno Laude Dignissimo oraz wiceprzewodniczącym Studenckiego Koła Naukowego Ekohydrologii, działającego na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UŁ. 

Lic. Anna Wieczorek 

ukończyła I stopień studiów na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska i kontynuuje naukę na tym samym wydziale w Katedrze UNESCO Ekohydrologii i Ekologii Stosowanej oraz Europejskim Regionalnym Centrum Ekohydrologii Polskiej Akademii Nauk. W pracy naukowej zajmuje się tematyką zanieczyszczenia wód wód farmaceutykami. Jest również członkinią Studenckiego Koła Naukowego Ekohydrologii, działającego na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UŁ. 

Lic. Dagmara Radziszewska 

jest absolwentką studiów pierwszego stopnia na kierunku Eko-miasto, ze specjalizacją środowiskową. Obecnie kontynuuje naukę na drugim roku studiów magisterskich z ochrony środowiska. Otrzymała studencki grant badawczy Uniwersytetu Łódzkiego na projekt pt. „Wpływ bakterii endofitycznej na wzrost roślin oraz bioróżnorodność funkcjonalną gleby zanieczyszczonej herbicydem fenoksykwasowym”. Jest aktywną członkinią Koła Naukowego Ekohydrologii, działającego na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UŁ.

Kamil Osumek 

jest studentem kierunku Ochrona środowiska na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UŁ. Ponadto od 10 lat jest aktywnym członkiem Związku Harcerstwa Polskiego, gdzie od kilku lat jako instruktor ZHP zajmuje się wychowaniem dzieci i młodzieży między innymi w zakresie świadomości ekologicznej. Prowadzona w tym okresie przez Kamila drużyna harcerska uzyskała miano ekodrużyny oraz jej członkowie zdobyli międzynarodową odznakę Earth Tribe. Jego pasją, z którą wiąże swoją zawodową przyszłość, jest ekohydrologia.

mgr Anna Gonera

jest ekspertką ds. strategii ryzyka ESG w BGK, partnerką w Natural Innovations Lab. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończyła na Uniwersytecie Warszawskim podyplomowe studium prawno-finansowe Zrównoważone Finanse. Posiada 14-letnie doświadczenie w konsultingu biznesowym. Od 4 lat związana z sektorem ESG / zrównoważonego rozwoju. Doradczyni z ramienia BGK w grupie roboczej pracującej nad Mapą Drogową dla rozwoju Zrównoważonych Finansów przy Ministerstwie Finansów. Certyfikowana ekspertka ADMA – Advanced Manufacturing (przez Agoria). 

mgr inż. Katarzyna Bronowska

jest absolwentką studiów magisterskich na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Ukończyła też studia podyplomowe z zakresu BHP oraz geologii i hydrogeologii. Prywatnie i zawodowo interesuje się zrównoważonym rozwojem, w szczególności ochroną środowiska i zmniejszaniem negatywnego wpływu działalności człowieka na środowisko. Swoje dotychczasowe doświadczenia zawodowe zdobywała pracując w krajowych i międzynarodowych firmach doradczych, w przemyśle, a obecnie – w sektorze finansowym. 

mgr Iwona Brzózka-Złotnicka 

jest współzałożycielką i prezeską Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog, w ramach którego realizuje działania koncentrujące się na promowaniu kompetencji przyszłości. Z wykształcenia polonistka, bibliotekarka i animatorka kultury. Trenerka i autorka materiałów edukacyjnych, ekspertka edukacyjna specjalizująca się w wykorzystaniu nowych technologii w procesie nauczania i uczenia się, współtwórczyni i koordynatorka wielu projektów edukacyjnych z zakresu edukacji cyfrowej i medialnej, m.in. Solve for Tomorrow. Popularyzatorka nauki programowania w Polsce, ambasadorka europejskiej akcji Code Week. Laureatka honorowej Listy 100 Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych.