root

EC1 Łódź - Miasto Kultury

A -

A +

Kontrast

Wyszukaj

Kup bilet

MENU

Wernisaż wystawy „Zainspirowani Japonią”

wystawa, wernisaż, konkurs
1715817600 -1722384000
komiks

Wernisaż wystawy „Zainspirowani Japonią”

Wspólnie z organizatorami konkursu Zainspirowani Japonią zapraszamy na wernisaż wystawy prezentującej wybór najlepszych prac zgłoszonych do konkursu! Wernisażowi towarzyszyć będzie ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród.

Prace konkursowe eksponowane będą w holu Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej aż do 31 lipca. Serdecznie zapraszamy zarówno na wernisaż w czwartek 16 maja, jak i do oglądania ekspozycji w naszych przestrzeniach w innych terminach.

Poczuj klimat kraju kwitnącej wiśni w grafikach i ilustracjach stworzonych przez utalentowanych młodych twórców!

Data: 16 maja, czwartek, godz. 18:30
Miejsce: Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej, hol
Wstęp: wolny!
 O konkursie:

Kierowany do grafików projekt jest ściśle związany ze sztuką i tradycjami Japonii, ojczyzną monitorów EIZO i tabletów Wacom. Konkurs swoim patronatem objął Ambasador Japonii, Akio Miyajima. W puli nagród tradycyjnie już znajdziemy monitor graficzny EIZO z serii ColorEdge oraz tablety graficzne Wacom.  Organizatorzy mogą liczyć na wsparcie platformy edukacyjnej Eduweb.pl oraz szkoły concept artu Focal Point School. Produkty z ich oferty wzbogacą pulę nagród, która łącznie wyniesie ponad 12 tysięcy złotych.

Projekt „Zainspirowani Japonią” ma wieloletnią historię i jest ciepło odbierany przez polską publiczność. Co roku do konkursu wpływa coraz większa liczba prac, stworzonych zarówno przez artystów z bogatym doświadczeniem, jak i stawiających pierwsze kroki na ścieżce artystycznej kariery. Dzięki temu projektowi mają oni możliwość zaprezentowania swojej sztuki szerszemu gronu odbiorców. W jury konkursu zasiadają cenieni artyści działający na rynku komercyjnie oraz posiadający ogromne doświadczenie edukacyjne: Bartosz Kosowski, Aleksy Pawluczuk, Maciej Polak, Adam Radoń, Grzegorz Róg, Aleksandra Tulibacka i Darek Zabrocki.

 

Termin
1715817600 -1722384000
Adres

Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1
ul. Targowa 1/3
(wejście od skrzyżowania ul. Tuwima i Dowborczyków)

Wstęp: wolny