root

EC1 Łódź - Miasto Kultury

A -

A +

Kontrast

Wyszukaj

Kup bilet

MENU

Zorganizuj event w EC1!

Najem krótkoterminowy w EC1 Łódź

EC1 Łódź — Miasto Kultury przy ulicy Targowej to około 40 000 m2 budynków o postindustrialnym charakterze oraz blisko 4 hektary niezwykłego otoczenia - dostępne dla organizacji wyjątkowych wydarzeń.

Organizacja eventów, czyli przestrzeń pełna wyzwań

Realizujesz pomysł na wydarzenie masowe lub organizujesz event kulturalny, co do którego masz pewność, że przyciągnie szeroką publiczność? Cóż, to trudne zadanie. Oczywiście czeka cię szereg obowiązków organizacyjnych, a zaraz potem kolejne wyzwania promocyjne. Jeśli więc masz możliwość uwolnić głowę od stresu związanego ze znalezieniem odpowiedniej przestrzeni eventowej, to trzeba z tego skorzystać!Na pewno masz przygotowaną listę cech, którą miejsce musi spełniać, by wydarzenie odbyło się nie tylko zgodnie z planem, ale pozostawiło publiczność oniemiałą z wrażenia. Unikatowa przestrzeń eventowa pewnie powinna posiadać wyraźny charakter architektoniczny. W EC1 Łódź - czyli instytucji wykorzystującej zrewitalizowane obszary dawnej elektrociepłowni - nie musisz się o to martwić. To imponujący kompleks budynków z rozległymi terenami przyległymi. Nie tylko możesz wykorzystać możliwości jakie daje przemysłowe budownictwo sprzed dziesięcioleci. Unikniesz również trudności, jakie bywają zmorą organizacji eventów w przestrzeniach publicznych. Uregulowany status miejsca nie jest konfliktogenny, jeśli chodzi o sąsiedztwo, na dodatek z powodzeniem i bezproblemowo zmieści tysiące uczestników oraz uczestniczek.​​​​​​​Poza tym posiada dodatkowy walor, jakże ważny dla dobrej przestrzeni eventowej - bezpieczeństwo. To budynki pod stałym nadzorem, w których znajdują się publiczne instytucje kultury. Dzięki temu masz pewność, że dbałość o powierzchnie nie jest realizowana tylko od święta w trakcie organizacji eventów, ale na co dzień.

Dostępne przestrzenie

Hala Maszyn

Hala Maszyn EC1 to największa i jednocześnie najbardziej efektowna przestrzeń, którą możemy oddać do Państwa dyspozycji. Jest to zabytkowe pomieszczenie z 1907r. O jego unikalnym wyglądzie świadczą między innymi oryginalne, historyczne elementy, takie jak suwnica, klatka schodowa wraz z zegarem, bordiury oraz kafle. Hala Maszyn, dzięki wyjątkowemu wnętrzu, stała się popularnym miejscem wykorzystywanym do organizacji festiwali, imprez artystycznych, spotkań firmowych, bankietów, uroczystości okolicznościowych oraz innych wydarzeń.

Sale Konferencyjne

Sala konferencyjna w EC1 to modularne pomieszczenie wyposażone w nowoczesny system audiowizualny z możliwością podziału na trzy mniejsze, autonomiczne sale. Przestrzeń ta daje możliwość zorganizowania profesjonalnej konferencji, spotkania, czy warsztatów. Sale wyposażone są w nowoczesny system nagłośnienia bezechowego, ekrany multimedialne oraz wydajną sieć Wi-Fi.

Open-Air

Rozległe przestrzenie dawnej elektrociepłowni niosą dźwięki i możliwości organizacji masowych koncertów. Gdzie postawić Scenę Główną? Letnie Brzmienia i Great September donoszą, że najgłośniej jest o EC1.

Przestrzenie eventowe, które gościły liczne festiwale

EC1 Łódź - Miasto Kultury nie tylko umożliwia organizację eventów podmiotom zewnętrznym, ale jako instytucja sama jest organizatorem niektórych z nich. Przykładem może być słynny Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier. Co prawda, od wielu lat spora część wydarzenia odbywa się w Atlas Arenie, ale wystawy towarzyszące i niektóre atrakcje toczą się w zrewitalizowanym obiekcie na ul. Tuwima. A na festiwal przychodzi prawie 20 tysięcy osób! 
​​​​​​​Poza tym mieliśmy okazję współpracować przy wielu wspaniałych wydarzeniach. 
W EC1 Łódź odbywała się organizacja eventów takich jak: Letnie Brzmienia (czyli koncerty z publicznością liczącą co najmniej kilkaset osób), czy Promised Land Art Festival, który powstaje pod egidą CD PROJEKT RED. Mając takie referencje, wierzymy że także Ty znajdziesz tu przestrzenie eventowe godne zainteresowania.

Wybierz najbardziej dogodną dla Ciebie drogę kontaktu - i nie wahaj się ani minuty dłużej!