subpage

EC1 Łódź - Miasto Kultury

A -

A +

Kontrast

Wyszukaj

Kup bilet

MENU

Oferta dla grup i szkół

Warsztaty i zajęcia

Nauka i zabawa.
Jeszcze nigdy nie były tak blisko!

Zachęcamy do zapoznania się z OFERTĄ ZAJĘĆ edukacyjnych dla grup szkolnych na 2023/2024.

Akcja - hydroedukacja

Warsztaty laboratoryjne „Akcja – hydroedukacja” adresowane są do SZKÓŁ WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO. Projekt dofinansowany jest ze środków WFOŚiGW w Łodzi. Zajęcia odbywają się od wtorku do piątku o godz. 10:15 oraz 12:15.

Szczegóły

Laboratoria

Zajęcia w laboratoriach CNit EC1 prowadzone przez doświadczoną kadrę specjalistów. W semestrze zimowym proponujemy następujące tematy: 
- “Generator elektryczny - najważniejszy wynalazek ludzkości?” 
- "Połącz kropki, czyli reakcje chemiczne w mini skali”. 
Zajęcia odbywają się we wtorki, środy i piątki o godz. 10:15 oraz 12:15.

Szczegóły (.pdf)

Piątka w Centrum

Kompleksowy, całodniowy pakiet zajęć i aktywności przygotowany dla grup szkolnych. Zajęcia odbywają się od wtorku do czwartku od godz. 10:00 lub 10:15 (w zależności od wybranego pakietu).

Szczegóły (.pdf)

Od Węgla do Uranu

"Od węgla do uranu" to MEGAenergetyczna gra terenowa i zwiedzanie Centrum Nauki i Techniki EC1 z narracją przewodnika. Zajęcia odbywają się w piątki o godzinie 10:30.

Szczegóły (.pdf)

Zajęcia z klasą

Oferta skierowana do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Zajęcia prowadzone są w różnych przestrzeniach w obrębie ekspozycji CNiT EC1. Zajęcia odbywają się w czwartki i piątki o godz. 10:15, 11:15 i 12:15 (po 2 grupy równolegle).

Szczegóły (.pdf)

Spotkania w Kręgu Energii

Warsztaty i zwiedzanie z przewodnikiem. Zajęcia edukacyjne dotyczące szeroko rozumianej ekologii, stanowią część szerszego programu edukacji ekologicznej realizowanego w Centrum Nauki i Techniki EC1. Zajęcia odbywają się we wtorki i środy o godz. 11:30.

Szczegóły (.pdf)

Ścieżka “Przetwarzanie Energii”

Zwiedzanie z przewodnikiem. Podczas oprowadzania nasi przewodnicy przedstawią drogę otrzymywania energii elektrycznej - od węgla do wykorzystania elektryczności w życiu codziennym. Dla uczniów klas 1-4 szkół podstawowych proponujemy specjalną wersję oprowadzania przeplataną grami oraz animacjami. Oprowadzania odbywają się od wtorku do piątku o godz. 10:15, 12:15, 14:15, 16:15.

Szczegóły (.pdf)