root

EC1 Łódź - Miasto Kultury

A -

A +

Kontrast

Wyszukaj

Kup bilet

MENU

Nowe przygody Kajka i Kokosza, czyli premiera "Powrotu Milusia"

premiera, spotkanie
1710460800 -1710460800
komiks

We współpracy z Egmontem, wydawcą „Kajko i Kokosz – Nowe Przygody”, zapraszamy na spotkanie-premierę wokół najnowszego wydania pt. "Powrót Milusia". Wydarzenie odbędzie się w formule spotkania autorskiego w przestrzeniach rekreacyjnych Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 Łódź.

Przed spotkaniem zachęcamy do doświadczenia historii polskiego komiksu z gwiazdorską rolą Janusza Christy podczas zwiedzania ekspozycji komiksowej Centrum.

 

Dodatkowe informacje:

wstęp wolny na spotkanie autorskie, wstęp płatny na ekspozycję CKiNI

od 17:30 zacznie się spotkanie z autorami: Maciejem Kurem, Sławomirem Kiełbusem i Piotrem Bednarczykiem oraz Pauliną Christą z Fundacji Kreska im. Janusza Christy; spotkanie poprowadzi Piotr Kasiński.

po spotkaniu odbędzie się sesja dedykacji, w której wezmą udział autorzy, a tym samym wszyscy zainteresowani będą mogli zdobyć wrysy w premierowym tomie.

w kawiarniokomiksiarni na parterze CKiNI będzie można kupić premierowy egzemplarz od ręki.

 


 

„Kajko i Kokosz” Janusza Christy (1934–2008) to jedna z najsławniejszych polskich serii komiksowych. W przezabawny sposób opowiada o przygodach dwóch słowiańskich wojów – mądrego i uczciwego Kajka oraz silnego i samolubnego Kokosza – służących kasztelanowi Mirmiłowi. Dwaj przyjaciele dzielnie bronią Mirmiłowa przed atakami niecnych zbójcerzy, raz po raz wpadając w tarapaty. „Kajko i Kokosz – Opowieści z Mirmiłowa” to oficjalna kontynuacja tej kultowej serii.

Czas na powrót ulubionego bohatera wielu fanów komiksów o Kajku i Kokoszu – smoka Milusia! W jakich okolicznościach dojdzie do ponownego spotkania Kajka i Kokosza z ich dawnym wychowankiem oraz jaka czeka ich przygoda, dowiemy się właśnie z tego tomu.

Kontynuacji kultowej serii Janusza Christy podjęli się – w swoim stylu, ale z wielkim szacunkiem dla ducha oryginału – znani polscy scenarzyści i rysownicy: Maciej Kur, Sławomir Kiełbus i Piotr Bednarczyk. Album jest trzecią, po „Królewskiej konnej” oraz „Zaćmieniu o zmierzchu”, pełnometrażową opowieścią z cyklu „Kajko i Kokosz – Nowe Przygody”.

Termin
1710460800 -1710460800
Adres

Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1
ul. Targowa 1/3
(wejście od skrzyżowania ul. Tuwima i Dowborczyków)