root

EC1 Łódź - Miasto Kultury

A -

A +

Kontrast

Wyszukaj

Kup bilet

MENU

KUBA. Janusz Morgenstern na nowo

Autor: Rafał Syska

Katalog wystawy czasowej

Książka Kuba. Janusz Morgenstern na nowo jest unikatowym zbiorem materiałów z archiwum domowego Krystyny Cierniak-Morgenstern, żony reżysera takich filmów, jak: Do widzenia, do jutraPotem nastąpi cisza, Stawka większa niż życieJowitaKolumbowiePolskie drogi, Godzina „W”Żółty szalik. Zgromadzono je w wyniku pracy archiwistycznej zainicjowanej na stulecie urodzin reżysera (2022). Efektem jest wystawa czasowa w Narodowym Centrum Kultury Filmowej w Łodzi (otwarta 16 listopada 2023 roku) i towarzyszący jej katalog. Prezentowane są: dokumenty, fotografie, scenariusze, nagrody i filmy reżysera. Równolegle Andrzej Pągowski zdecydował się na realizację swego autorskiego projektu zatytułowanego Morgenstern na nowo, polegającego na zaprojektowaniu serii plakatów do wszystkich filmów reżysera. Książka i ekspozycja pozwalają zasmakować dorobku jednego z najwybitniejszych i najnowocześniej myślących o filmie twórców polskiego kina.

Morgenstern montował swe filmy niebanalnie i drapieżnie, eksperymentował z narracją, fenomenalnie dobierał muzykę, dawał przestrzeń na aktorskie popisy, orkiestrował ekipę filmową z lekkością, a zarazem charyzmą. Miał talent, którym mógłby podbić Hollywood. Został jednak w Polsce – nie po to przeżył wojenną gehennę, by stąd wyjechać. (…) czuł obowiązek wobec zmarłych rówieśników. Kręcił filmy tak, jakby chciał, by na zawsze pozostali żywi i młodzi – napisał Rafał Syska, autor książki.

Wydawca: „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi / Narodowe Centrum Kultury Filmowej w Łodzi

Rok wydania: 2023

Cena: 95 zł

Książka dostępna w kasach Narodowego Centrum Kultury Filmowej EC1 oraz w sprzedaży wysyłkowej.

 

Zamówienia wysyłkowe można składać drogą mailową na adres: informacja@ec1lodz.pl

W odpowiedzi zwrotnej należy spodziewać się szczegółowych instrukcji dot. płatności i wysyłki.
Standardowy czas i sposób wysyłki: kurier Pocztex, do 5 dni roboczych (możliwa też alternatywna droga wysyłki Inpostem).
Standardowa metoda płatności: szybki przelew Przelewy24.

KUBA. Janusz Morgenstern na nowo