root

EC1 Łódź - Miasto Kultury

A -

A +

Kontrast

Wyszukaj

Kup bilet

MENU

„EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi realizuje projekt współfinansowany ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa.

 

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych” .

 

Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej – będzie pierwszym w Polsce centrum poświęconym prezentacji oraz edukacji w obszarze sztuki komiksowej i gier komputerowych. Na jego potrzeby zostaną stworzone nowoczesne przestrzenie, w których będzie możliwość prowadzenia działalności kulturalno-edukacyjnej w obszarze rozwiązań multimedialnych i narracji graficznej. Upowszechnienie dostępu do wartościowej oferty spędzania wolnego czasu da szansę różnym grupom odbiorców na włączenie w sferę społeczną.

Całkowita wartość projektu: 185 185,00 PLN,
w tym  ze środków MKiDN: 110 000,00 PLN.
Okres realizacji projektu: 01.06.2020 r. - 31.12.2021 r.

Celem projektu jest zaopatrzenie CKNI w sprzęt komputerowy, multimedialny, nagłośnieniowy oraz meble, w tym meble specjalistyczne i wyposażenie sprzyjające osobom niepełnosprawnym. Dzięki zakupionemu sprzętowi możliwe będzie prowadzenie warsztatów edukacyjno-animacyjnych.