root

EC1 Łódź - Miasto Kultury

A -

A +

Kontrast

Wyszukaj

Kup bilet

MENU

Kadry Kawalerowicza

Redakcja: Rafał Syska, Anna Wróblewska

W setną rocznicę urodzin Jerzego Kawalerowicza (1922-2007) do rąk Czytelników w kraju i za granicą trafiła dwujęzyczna książka (polski i angielski), która ukazuje mniej znane oblicze twórcy takich dzieł, jak: Pociąg, Matka Joanna od Aniołów, Faraon, Austeria.

O Jerzym Kawalerowiczu można powiedzieć wszystko, co najlepsze – napisał we wstępie Jacek Bromski, reżyser, prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich. – Obok Andrzeja Wajdy – najlepszy polski reżyser. Uroczy człowiek, bon vivant, król życia.

Książka składa się z dwóch części. Pierwsza jest zbiorem esejów poświęconym wybranym kontekstom biografii, twórczości i aktywności zawodowej Kawalerowicza: domowemu archiwum, studiom w krakowskiej „Prafilmówce”, estetyce modernizmu, relacjom z żoną i zarazem gwiazda jego filmów – Lucyną Winnicką, a także pracy w charakterze prezesa SFP i kierownika artystycznego Zespołu Filmowego „Kadr”. Druga część książki to zestaw analiz kilku mniej znanych i rzadziej opisywanych dzieł reżysera. Wszystkie te teksty zostały napisane przez czołowych polskich filmoznawców – pozwalają zachować pamięć o Kawalerowiczu i pogłębić refleksję na temat jego niezwykłej i wciąż wymagającej odkrywania twórczości.

Wydawca: Narodowe Centrum Kultury Filmowej w Łodzi, Stowarzyszenie Filmowców Polskich w Warszawie

Rok wydania: 2022

Cena: 49 zł

Książka dostępna w kasach Narodowego Centrum Kultury Filmowej EC1 oraz w sprzedaży wysyłkowej.

Zamówienia wysyłkowe można składać drogą mailową na adres: informacja@ec1lodz.pl

W odpowiedzi zwrotnej należy spodziewać się szczegółowych instrukcji dot. płatności i wysyłki.
Standardowy czas i sposób wysyłki: kurier Pocztex, do 5 dni roboczych (możliwa też alternatywna droga wysyłki Inpostem).
Standardowa metoda płatności: szybki przelew Przelewy24.