root

EC1 Łódź - Miasto Kultury

A -

A +

Kontrast

Wyszukaj

Kup bilet

MENU

„EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi realizuje projekt współfinansowany ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Projekt opiera się o stworzenie eksponatu, tzw. wirtualnej postaci i przedstawienia postaci wybitnych osób: Faradaya i Hershela, osadzenie ich działalności w danej epoce, pokazanie nie tylko ich dorobku ale charakterystycznych wówczas osiągnięć w dziedzinie sztuki czy muzyki. Po zapoznaniu się z tą częścią, zachęcony i zaciekawiony uczestnik, będzie mógł skorzystać ze specjalnie wyposażonych laboratoriów, w których uczestniczyć będzie w warsztatach doświadczalnych.

 

Całkowita wartość projektu: 135 937,50 PLN

W tym ze środków MKiDN: 87 000,00 PLN

Okres realizacji projektu: 01.06.2022-31.12.2023

 

 

Celem projektu jest zwiększenie atrakcyjności oferty kulturowej, oferowanej przez „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi, poprzez przybliżenie postaci wielkich odkrywców, zapoznanie z ich osiągnięciami naukowymi i wynalazkami kształtującymi rozwój wiedzy i cywilizacji ludzkości, w celu ukazania tego aspektu kultury, który stanowi, że jest ona wspólna wszystkim ludziom i obejmuje wszystko to, co człowiek stworzył wysiłkiem swojej woli, rozumu i pracy.