EC1 Łódź - Miasto Kultury

A -

A +

Kontrast

Wyszukaj

Kup bilet

MENU

Strefy gier wideo

Zanurz się w świat rozrywki elektronicznej w trzech unikalnych strefach: pograj na automatach w salonie gier Strefy Retro, poznaj tajniki produkcji gier w strefach Game Lab w ramach edukacyjnej gry w świecie Wiedźmin 3: Dziki Gon albo przeżyj przygodę w goglach wirtualnej rzeczywistości w Strefie VR!

Strefa Retro

W Strefie Retro wracamy do przełomu lat 80. i 90. XX wieku, gdy pierwsze pokolenie Polaków zetknęło się z komputerami i grami wideo. Dzięki interaktywnym eksponatom oraz stanowiskom z filmami, zdjęciami i infografikami poznamy korzenie pasji, która jest dziś udziałem milionów ludzi w Polsce i miliardów na całym świecie. 

Pokoje graczy

W pokojach graczy możemy przetestować najpopularniejsze w latach 80. modele mikrokomputerów Atari, Commodore i Spectrum. Warto usiąść na kanapie i sprawdzić, czy ówczesne gry wytrzymały upływ czasu. Ekspozycję uzupełniają inne artefakty odtwarzające klimat magicznej epoki, gdy brakowało wszystkiego, a jednak młodzież znajdowała szczęście w świecie magnetofonów i magnetowidów.

Giełda komputerowa

Na giełdzie komputerowej można zapoznać się z najnowocześniejszymi na początku lat 90. modelami komputerów i konsol, m.in. Amigą, Pegasusem i przede wszystkim pecetem. To te urządzenia zdominowały wówczas domową informatykę. Na giełdowych stoiskach dostępna jest także literatura fachowa – lektura książek i czasopism była wtedy jedyną metodą, by zgłębić sekrety komputerowego świata.

Salon gier

W barakowozie odtworzony został salon arcade wypełniony automatami. Ze środka dobiegają dźwięki gier akcji, których próżno było szukać na domowych komputerach. Właściciele tych miejsc ściągali z Zachodu najnowsze hity, a następnie odpłatnie udostępniali wszystkim chętnym. W Centrum nie trzeba jednak wydawać całego kieszonkowego, by zagrać – wystarczy skorzystać z kodu QR wydrukowanego na opasce.

Game Lab: Strefa Tworzenia Gier

Game Lab wprowadzi Was w tajniki produkcji gier wideo! Dzięki współpracy z CD Projektem, Waszymi przewodnikami zostaną wiedźmin Geralt i jego córka Ciri, którzy w świecie Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu pokażą, jak wygląda proces produkcji gier. W ramach siedmioetapowej gry na multimedialnych urządzeniach poznacie każdy istotny punkt tego procesu: od prototypu, przez projektowanie postaci, udźwiękowienie, aż po testowanie.

Game Lab: Strefa Twórców Gier

Wystawa, dzięki której poczujecie się jak członkowie prawdziwego zespołu deweloperów gier! Wcielicie się nie tylko w programistów, ale też scenarzystów, projektantów poziomów, a nawet twórców gier indie. Wszystko to w ramach specjalnie zaaranżowanych pokoi, wypełnionych zagadkami i specjalnymi interaktywnymi zadaniami. Ostatnie pomieszczenie motion capture pozwoli Wam przekonać się na własnej skórze, jak wygląda proces przechwytywania ruchu żywych aktorów i przekształcania go na animację.

Strefa VR

Zapoznaj się z technologią VR przy użyciu gogli Oculus Rift S i Meta Quest 2: zagraj w gry ruchowe i odwiedź zrealizowane w wirtualnej rzeczywistości światy. Zagraj w drużynie od 1 do 4 graczy w wyjątkowym pokoju zagadek: Escape Room AR zrealizowanym w technologii rzeczywistości rozszerzonej, nawiązujący do industrialnej przeszłości Łodzi. 

Żeby skorzystać ze Strefy VR, trzeba posiadać dodatkowy bilet dedykowany tylko tej strefie. Wejście o konkretnej godzinie zapewni komfort i bezpieczeństwo rozgrywek. Strefa dostępna dla osób od 13 roku życia.

Zarezerwuj