EC1 Łódź - Miasto Kultury

A -

A +

Kontrast

Wyszukaj

Kup bilet

MENU

Narodowe Centrum Kultury Filmowej

W NCKF każdy może czerpać z filmu wiedzę, emocje i piękno, dzięki nam poznając kino we wszystkich jego przejawach, a także współtworząc jego teraźniejszość i przyszłość!

Odkryj magię kina!

 

Narodowe Centrum Kultury Filmowej to wyjątkowe miejsce dla wszystkich zainteresowanych światem filmu i kulturą audiowizualną. Jest ośrodkiem edukacji filmowej i upowszechniania wiedzy o kinie, centrum wiedzy o historii filmu i jego przyszłości. Tworzy okazje do poznania rodzimej kinematografii przez osoby w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania. Promuje świadome i aktywne uczestnictwo w kulturze filmowej przez dyskusje, krytykę, twórczość fanowską i amatorską. NCKF to centrum spotkań w niezwykłej przestrzeni zrewitalizowanej elektrociepłowni miejskiej EC1, w sercu Nowego Centrum Łodzi.

 

Jesteśmy otwarci

Wystawy:
Wtorek - niedziela: 10:00 - 18:00
Poniedziałek: nieczynne

Kino NCKF
7 dni w tygodniu

Adres

Targowa 1/3, 90-022 Łódź
(wejście od ulicy Wojciecha Hasa)
Jak dojechać? 

Kino Polonia

Ponad tysiąc filmów w jednym w miejscu i czasie… Największa wystawa o polskim kinie została otwarta 12 października 2023 roku w Narodowym Centrum Kultury Filmowej w Łodzi (NCKF). W Kinie Polonia każdy trafi na ulubiony tytuł, bohatera, aktora. Spotka go w filmie, kadrze, projekcji, plakacie, a czasami tylko w dokumencie.

Dowiedz się więcej

Materia kina

Materia kina to druga stała wystawa NCKF. Można wybrać dwa sposoby jej zwiedzania: albo uzyskać informacje o kolejnych fazach realizacji filmu (od preprodukcji, przez budżetowanie, casting, pracę na planie, po montaż, udźwiękowienie i promocję gotowego dzieła), albo wcielić się w rolę producenta lub reżysera filmu i stworzyć swój własny film.

Dowiedz się więcej

Kino NCKF

Kino w Narodowym Centrum Kultury Filmowej to trzy bogato wyposażone sale kinowe: Odeon, Luna i Urania. 

Oprócz regularnego repertuaru gościć one będą ogólnopolskie festiwale filmowe, wykłady i akademie.

Repertuar

Studia edukacji filmowej

Projekty edukacyjne NCKF ujmują kino szeroko: nie tylko jako sztukę i narzędzie komunikacji, ale również jako technologię, przemysł i jedną z wielu sfer świata rozrywki. Edukacja filmowa jest ściśle powiązana wystawami stałymi „Kino Polonia” i „Materia kina”.

Więcej

Łódzka Aleja Gwiazd

Ponad 25 lat temu na ul. Piotrkowskiej zainstalowano pierwszą mosiężną gwiazdę Łódzkiej Alei Gwiazd. Była ona poświęcona aktorowi Andrzejowi Sewerynowi. Przez ćwierć wieku stała się jednym z symboli Łodzi, miejscem charakterystycznym, intrygującym i skłaniający do refleksji – nie tylko nad gwiazdami pod stopami.

Więcej