EC1 Łódź - Miasto Kultury

A -

A +

Kontrast

Wyszukaj

Kup bilet

MENU

Narodowe Centrum Kultury Filmowej

W NCKF każdy może czerpać z filmu wiedzę, emocje i piękno, dzięki nam poznając kino we wszystkich jego przejawach, a także współtworząc jego teraźniejszość i przyszłość!

Odkryj magię kina!

 

Narodowe Centrum Kultury Filmowej to wyjątkowe miejsce dla wszystkich zainteresowanych światem filmu i kulturą audiowizualną. Jest ośrodkiem edukacji filmowej i upowszechniania wiedzy o kinie, centrum wiedzy o historii filmu i jego przyszłości. Tworzy okazje do poznania rodzimej kinematografii przez osoby w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania. Promuje świadome i aktywne uczestnictwo w kulturze filmowej przez dyskusje, krytykę, twórczość fanowską i amatorską. NCKF to centrum spotkań w niezwykłej przestrzeni zrewitalizowanej elektrociepłowni miejskiej EC1, w sercu Nowego Centrum Łodzi.

 

Jesteśmy otwarci

Wystawy:
Wtorek - niedziela: 10:00 - 18:00
Poniedziałek: nieczynne

Kino NCKF
7 dni w tygodniu

Adres

Targowa 1/3, 90-022 Łódź
(wejście od ulicy Wojciecha Hasa)
Jak dojechać? 

Kino Polonia

Ponad tysiąc filmów w jednym w miejscu i czasie… Największa wystawa o polskim kinie została otwarta 12 października 2023 roku w Narodowym Centrum Kultury Filmowej w Łodzi (NCKF). W Kinie Polonia każdy trafi na ulubiony tytuł, bohatera, aktora. Spotka go w filmie, kadrze, projekcji, plakacie, a czasami tylko w dokumencie.

Dowiedz się więcej

Materia kina

Materia kina to druga stała wystawa NCKF. Można wybrać dwa sposoby jej zwiedzania: albo uzyskać informacje o kolejnych fazach realizacji filmu (od preprodukcji, przez budżetowanie, casting, pracę na planie, po montaż, udźwiękowienie i promocję gotowego dzieła), albo wcielić się w rolę producenta lub reżysera filmu i stworzyć swój własny film.

Dowiedz się więcej

Kino NCKF

Kino w Narodowym Centrum Kultury Filmowej to trzy bogato wyposażone sale kinowe: Odeon, Luna i Urania. 

Oprócz regularnego repertuaru gościć one będą ogólnopolskie festiwale filmowe, wykłady i akademie.

Repertuar

Studia edukacji filmowej

Projekty edukacyjne NCKF ujmują kino szeroko: nie tylko jako sztukę i narzędzie komunikacji, ale również jako technologię, przemysł i jedną z wielu sfer świata rozrywki. Edukacja filmowa jest ściśle powiązana wystawami stałymi „Kino Polonia” i „Materia kina”.

Dowiedz się więcej