EC1 Łódź - Miasto Kultury

A -

A +

Kontrast

Wyszukaj

Kup bilet

MENU

Urodziny Papcia Chmiela | Narodowy Dzień Polskiego Komiksu

na ekspozycji, warsztaty, spotkanie
1717804800 -1717891200
komiks

URODZINY PAPCIA CHMIELA | NARODOWY DZIEŃ POLSKIEGO KOMIKSU

 

Kiedy powstał polski komiks? Na to pytanie można odpowiedzieć na kilka sposobów, wskazać kilka różnych dat... Dlatego wspólnie ze środowiskiem komiksowym postanowiliśmy, że najlepszą datą, w którą można celebrować polski komiks, będą urodziny jego "dobrego ducha", ojca Tytusa, człowieka o wielkim T. Alencie, Papcia Chmiela!

Ale żeby nie było tak łatwo, zamiast 7 czerwca (czyli w faktyczne urodziny Papcia), zapraszamy Was na wydarzenia w weekend 8 i 9 czerwca - po prostu nie mogliśmy się powstrzymać od zorganizowania większej liczby mini-wydarzeń!

 

Co was czeka?

 • Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Anatomia komiksu" - sobota 12:00 (Piotr Kasiński), niedziela 11:00 (Katarzyna Tośta) - czyli wszystko, czego chcielibyście się dowiedzieć o komiksie, a o co baliście się spytać!

   
 • Rysujemy komiksowe dinozaury z Kajetanem Wykurzem! No i znowu przewrotnie, bo dzień przed, ale obchodzić będziemy też Dzień Dinozaura. Nie ma lepszej osoby, która mogłaby komiksowo wyedukować wasze pociechy z rysowania naszych gadzich przodków, jak autor komiksu "Maja i Minizaury", a prywatnie miłośnik serii "Park Jurajski" - Kajetan Wykurz! 
  Kiedy? Sobota, 13:00 i 14:00. Liczba miejsc ograniczona!

   
 • Warsztaty z komiksu autobiograficznego z Anną Krztoń - mistrzyni autobiograficznych zinów i fabularyzowanych memuarów komiksowych, twórczyni niezależna, ale też i chętnie nagradzana autorka komiksów pokaże nam, jak w schemat komiksowej opowieści wpisać nasze własne doświadczenia. 
  Kiedy? Niedziela, 13:00. Liczba miejsc ograniczona!

   
 • Spotkanie z Anną Krztoń - nie udało się dostać na warsztaty, a może nie masz w sobie smykałki do komiksów? Nie szkodzi! Nasza gościni spotka się też i z czytelnikami komiksów, także w niedzielę, o godzinie 15:00. Spotkanie prowadzi Katarzyna Tośta, a po rozmowie będzie jeszcze szansa na sesję autografów!

 

Na wydarzenia obowiązują bilety:

8 czerwca

Oprowadzanie kuratorskie

Rysujemy dinozaury z Kajetanem Wykurzem, godz. 13:00

Rysujemy dinozaury z Kajetanem Wykurzem, godz. 14:00

 

9 czerwca

Oprowadzanie kuratorskie

Warsztaty z komiksu autobiograficznego

Spotkanie autorskie z Anną Krztoń

 

Celebruj polski komiks z nami!
 

Termin
1717804800 -1717891200
Adres

Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1
ul. Targowa 1/3
(wejście od skrzyżowania ul. Tuwima i Dowborczyków)

Kup bilet