EC1 Łódź - Miasto Kultury

A -

A +

Kontrast

Wyszukaj

Kup bilet

MENU

Rosiński w ilustracjach - oprowadzanie z Marią Lengren

wystawa, oprowadzanie kuratorskie
1708819200 -1708819200
komiks

Zapraszamy na zwiedzanie wielkiej retrospektywnej wystawy prezentującej postać Grzegorza Rosińskiego i jego twórczy dorobek w towarzystwie Marii Lengren – autorki scenariusza ekspozycji.

To okazja do pogłębionej podróży poprzez światy Rosińskiego. Największą salę CKNI wypełnia przeszło 350 oryginalnych prac artysty. Zobaczysz tu młodzieńcze próby komiksowych adaptacji klasyki literatury oraz późniejsze ilustracje książkowe, a nawet okładki płyt. Jednak większość ekspozycji wypełniają prace komiksowe, na tworzeniu których po 1968 roku skupił się Rosiński. Na ekspozycji nie mogło zabraknąć fragmentów z serii Legendarna historia Polski, Kapitan Żbik i Pilot śmigłowca. Co najważniejsze, planszom z serii Thorgal, Szninkiel, Yans i Zemsta Hrabiego Skarbka towarzyszą szkice, studia postaci, projekty strojów, a także obrazy olejne, które trafiły na okładki tych poczytnych albumów.

 


 

Maria Lengren to współwłaścicielka i redaktor naczelna wydawnictwa Planeta Komiksów. W branży komiksowej także jako tłumaczka z j. angielskiego i scenarzystka. Absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Łódzkiej Akademii Muzycznej. Poza działalnością wydawniczą zajmuje się narrativem w gamedevie oraz muzyką - śpiewa w kilku zespołach (m.in. Wij, The Real Gone Tones), pisze piosenki, uczy pracy z głosem. Od kilku lat wnikliwie bada twórczość i życiorys Grzegorza Rosińskiego. Pracowała nad scenariuszem poświęconej mu wystawy prezentowanej obecnie w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1.

 

To już ostatnie miesiące wystawy czasowej Rosińskiego w Łodzi, więc zalecamy póki czas!

Na wydarzenie obowiązuje specjalny bilet w cenie 16 złotych. Liczba miejsc ograniczona!

Termin
1708819200 -1708819200
Adres

Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1
ul. Targowa 1/3
(wejście od skrzyżowania ul. Tuwima i Dowborczyków)
Sale wystaw czasowych (parter, I i II piętro)

Bilety

Na wydarzenie obowiązuje specjalny bilet dostępny online i w kasach w dniu wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona!

Kup bilet

Cena biletu: 16 złotych

GRZEGORZ ROSIŃSKI W ILUSTRACJACH
oprowadza Maria Lengren