EC1 Łódź - Miasto Kultury

A -

A +

Kontrast

Wyszukaj

Kup bilet

MENU

Pink Floyd: The Wall

Pokaz w Planetarium EC1

13 marca 1966 r. na scenie słynnego londyńskiego klubu Marquee swój pierwszy poważniejszy koncert zagrał zespół o nazwie Pink Floyd. Co działo się później jest już historią rocka i nie tylko. Pięćdziesięciolecie tego wydarzenia jest dobrą okazją, aby zaprosić Państwa do Planetarium EC1…

Z radością zapraszamy zatem na pokaz „The Wall”.

To ponad godzinne widowisko muzyczne, łączące grę kolorów, abstrakcyjnych kształtów i figur geometrycznych z obrazami ilustrującymi jeden z najbardziej znanych albumów koncepcyjnych w historii rocka — tytułowy „The Wall” grupy Pink Floyd. Sam album pokrył się wielokrotnie platyną i jest uznawany za wybitne dzieło popkultury, a na jego podstawie powstawały adaptacje sceniczne: sztuki teatralne, musicale, czy wreszcie słynny film Alana Parkera z 1982 r. Album był również wielokrotnie wykonywany na scenie „na żywo”, z reguły z rozbudowanymi inscenizacjami.

W 2011 r. łodzianie zanurzyli się w tej muzyce w trakcie jednego z dwóch koncertów Rogera Watersa w Atlas Arenie („The Wall LIVE”).

Teraz będą mogli uczestniczyć w niezwykłym widowisku w wersji fulldome w trakcie pokazów specjalnych w Planetarium EC1 Łódź – Miasto Kultury. W „The Wall” wyjątkowe doznania wizualne towarzyszą muzyce i stanowią z nią nierozerwalną całość, gwarantując niezapomniane przeżycie i stanowiąc gratkę zarówno dla miłośników twórczości Pink Floyd, jak również koneserów rocka.

Pokaz „The Wall” jest przeznaczony dla widzów od 16 roku życia. Cena biletu wynosi 35 zł (na pokazy specjalne zniżki i ulgi nie obowiązują).

Pokaz fulldome "Pink Floyd: The Wall"; koncepcja i reżyseria: Aaron McEuen; Starlight Productions, Salt Lake City, Utah, USA

Pink Floyd: The Wall
pokaz w Planetarium EC1