EC1 Łódź - Miasto Kultury

A -

A +

Kontrast

Wyszukaj

Kup bilet

MENU

Warsztaty z animacji poklatkowej 2D

w Narodowym Centrum Kultury Filmowej w Łodzi

Animacja poklatkowa 2D - tu oferujemy dwa tematy do wyboru:

Żywy obraz: zajęcia będą opierały się na zagadnieniach z zakresu historii sztuki. Uczestnicy będą losować koperty z obrazami z różnych epok, które będą inspiracją dla krótkiego scenariusza i referencją plastyczną. Po wylosowaniu obrazu grupy otrzymają gotowe postacie i elementy do animacji, a ich pierwszym zadaniem będzie stworzenie scenografii w oparciu o obrazy które wylosowali (będą do tego wykorzystywać różne techniki plastyczne takie jak malarstwo, kolaż, rysunek). Następnie grupa zanimuje krótką historię zainspirowaną inscenizacją z obrazu tak, aby zakończyć ruch na kompozycji z oryginału.  

Autoportret w ruchu: warsztaty będą dotyczyły zagadnienia autoportretu. Każdy uczestnik zostanie sfotografowany i otrzyma animacyjny papierowy model oraz wydruk swojego portretu. Pierwszym zadaniem będzie naklejenie zdjęcia na papierowy model oraz wykonanie charakteryzacji i kostiumu dla postaci. Kolejny zadaniem będzie stworzenie kolażowej scenografii i krótkiego scenariusza. Uczestnicy zanimują postacie-autoportrety na wykreowanych przez nich scenografiach.

Czas trwania: 120 minut.

Liczba uczestników: 16 osób.

Bilety:

  • sam warsztat: 30 zł.
  • bilet grupowy na wystawę Kino Polonia + warsztat: 36 zł.

 

 

* Prosimy rodziców o pobranie i uzupełnienie pliku, by dziecko mogło wziąć udział w warsztatach: KLAUZULA INFORMACYJNA - POBIERZ PLIK

Adres:
Łódź, ul. Targowa 1/3
(wejście od ulicy Wojciecha Hasa)