root

EC1 Łódź - Miasto Kultury

A -

A +

Kontrast

Wyszukaj

Kup bilet

MENU

Przegląd filmów z Madsem Mikkelsenem

pokaz filmów
1707177600 -1707350400
kino

Zapraszamy na przegląd filmów z Madsem Mikkelsenem w kinie #NCKF. W lutym Narodowe Centrum Kultury Filmowej wraz z Best Films zaplanowało projekcje 4 filmów z tym duńskim aktorem. 

 

Jeźdźcy sprawiedliwości - 06 lutego 19:30 

Film zdobywcy Oscara Andersa Thomasa Jensena, reżysera wielokrotnie nagradzanych przez publiczność „Jabłek Adama”, to trzymające w napięciu skandynawskie kino sensacyjne, w którym nie brak ciętego humoru i w którym nic nie dzieje się przypadkiem.

Markus (Mads Mikkelsen) wraca z misji wojskowej, by zająć się córką Mathilde, po tym, jak jego żona ginie w katastrofie kolejowej. Wszystko wskazuje na zwykły wypadek, do czasu… kiedy do jego drzwi puka Otto – ocalały z wypadku matematyk, dziwak. Otto z dwójką ekscentrycznych przyjaciół przekonują Markusa, że katastrofa pociągu była starannie zaplanowanym zamachem. Kiedy udaje im się zebrać dowody, pozostaje tylko jedno: odwet! Połączeni wspólnym celem nie cofną się przed niczym, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jest prawdą, a tym, co stanowi tylko pasujący element układanki.
 

Na Rauszu - 07 lutego 19:30

Ten eksperyment to jazda bez trzymanki! „Na rauszu” opowiada historię grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować. Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu promili we krwi – przez cały dzień, również w pracy...

 

Kochanek królowej - 08 lutego 16:30

Zdobywca dwóch Srebrnych Niedźwiedzi na 62. MFF w Berlinie (najlepszy aktor Mikkel Boe Følsgaard oraz najlepszy scenariusz Rasmus Heisterberg i Nikolaj Arcel). Karolina Matylda Hanowerska od małego przygotowywana była do roli przyszłej królowej i żony europejskiego władcy. Pełna nadziei i wyobrażeń idealnego mężczyzny przybywa do obcego kraju by rządzić u boku męża. Rzeczywistość ją jednak rozczarowuje. Chrystian VII jest groteskowym szaleńcem, zakochanym w sobie i dworskich zabawach. Kiedy jego kolejne wybryki rujnują kraj, na dwór zostaje wezwany lekarz Johann Friedrich Struensee, który ma okiełznać temperament i dziwaczne zachowania władcy. Johann rozkochuje w sobie królową, a za plecami króla sięga po władzę by zmienić oblicze kraju.

 

Bękart - 08 lutego 19:30 

"Bękart” to porywający dramat o niepoddającej się człowiekowi naturze, wielkich marzeniach i jeszcze większym poświęceniu. O zemście, miłości i potępieniu. To historia o dumnym i nieulegającym przeciwnościom mężczyźnie oraz o kobiecie, która zostaje jego sprzymierzeńcem w walce ze złem i śmiercią.

 

 

Termin
1707177600 -1707350400
Adres

Narodowe Centrum Kultury Filmowej
ul. Targowa 1/3
(wejście od ul. Hasa)
 

Kup bilet