root

EC1 Łódź - Miasto Kultury

A -

A +

Kontrast

Wyszukaj

Kup bilet

MENU

Oprowadzanie po wystawach NCKF

Oprowadzanie
1707609600 -1707609600
NCKF, wystawa

Wybierz się do Narodowego Centrum Kultury Filmowej i doświadcz wystaw Kino Polonia oraz Materia Kina podczas oprowadzania kuratorskiego z dr. Adamem Uryniakiem.

 

Niedziela 11 lutego:

  • 10:00 oprowadzanie po wystawie Kino Polonia
  • 14:00 oprowadzanie po wystawie Materia Kina

 

Skorzystaj z niepowtarzalnej okazji, by po wystawie oprowadził Cię jeden z jej twórców. Oprowadzanie kuratorskie daje szansę zapoznania się z koncepcją, dokładnymi założeniami i podstawami merytorycznymi wystawy. Jest dodatkową atrakcją dla szczególnie dociekliwych zwiedzających, umożliwiając im konfrontację ze współautorami ekspozycji. 

 

Koszt biletu wstępu na wystawę obejmuje również oprowadzanie kuratorskie.

 


 

Kino Polonia

Ponad tysiąc filmów w jednym w miejscu i czasie… Największa wystawa o polskim kinie została otwarta 12 października 2023 roku w Narodowym Centrum Kultury Filmowej w Łodzi (NCKF). W Kinie Polonia każdy trafi na ulubiony tytuł, bohatera, aktora. Spotka go w filmie, kadrze, projekcji, plakacie, a czasami tylko w dokumencie.

Materia kina

Materia kina to druga stała wystawa NCKF. Można wybrać dwa sposoby jej zwiedzania: albo uzyskać informacje o kolejnych fazach realizacji filmu (od preprodukcji, przez budżetowanie, casting, pracę na planie, po montaż, udźwiękowienie i promocję gotowego dzieła), albo wcielić się w rolę producenta lub reżysera filmu i stworzyć swój własny film.


 

Termin
1707609600 -1707609600
Adres

Narodowe Centrum Kultury Filmowej EC1, ul. Targowa 1/3
(wejście od ulicy Wojciecha Hasa)

 

Kup bilet!