root

EC1 Łódź - Miasto Kultury

A -

A +

Kontrast

Wyszukaj

Kup bilet

MENU

"Historie przyszłości" warsztaty NCKF

Warsztaty filmowe
1710547200 -1718409600
film, warsztaty

W "Historiach przyszłości" łączymy naukę procesu powstawania filmu z upowszechnianiem wiedzy o dziedzictwie kinematografii. 

Uczestnicy tworzą etiudy inspirowane polskimi filmami, starając się oddać ich styl wizualny, przesłanie czy sposób narracji. Dzięki temu mogą poszerzyć swoje kompetencje odbiorcze i zrozumieć, dlaczego dany film działa na nich w określony sposób. Po wcieleniu się w filmowców, stają się na koniec warsztatów bardziej świadomymi widzami. Uczestnicy naszych zajęć mówią często, po przejściu całego cyklu, że już nigdy nie będą patrzeć na filmy w ten sam sposób co kiedyś.

W warsztatach biorą udział dwie grupy wiekowe: uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz studenci i dorośli. 

Pod okiem profesjonalnych edukatorów i filmowców przez kilka tygodni będziemy oglądać, dekodować i rozkładać na czynniki polskie filmy, a następnie stworzymy inspirowane nimi własne etiudy filmowe. Pomogą w tym specjaliści z zakresu filmoznawstwa, scenariopisarstwa, storyboardów, aktorstwa, reżyserii, zdjęć filmowych, scenografii, kostiumów, charakteryzacji,  oświetlenia, montażu i dźwięku. 

W tym roku w związku z planową wystawą NCKF dotyczącą twórczości Krzysztofa Zanussiego – na warsztat weźmiemy więc filmy tego wybitnego reżysera. Plan filmowy zlokalizowany będzie w wyjątkowych wnętrzach EC1 w Łodzi, w tym w nowych przestrzeniach filmowych m.in. Studio Postprodukcji, Studio Dźwięku oraz Kinie NCKF.

To cykl aż 10 weekendowych spotkań, podczas których dzięki zaangażowaniu profesjonalnych edukatorów i filmowców przez kilka tygodni uczestnicy oglądają, analizują i rozkładają na czynniki polskie filmy, a następnie tworzą inspirowane nimi własne etiudy filmowe. Spotkania weekendowe po 4h dziennie, a zajęcia na planie zdjęciowym 5,5 h. Koszt cyklu warsztatów to 300 zł.

Szczegóły dotyczące warsztatów oraz harmonogram spotkań znajduje się na stronie.

Termin
1710547200 -1718409600
Adres

Narodowe Centrum Kultury Filmowej 

EC1 Łódź - Miasto Kultury

Łódź, ul. Targowa 1/3
(wejście od ulicy Wojciecha Hasa)

Bilety