root

EC1 Łódź - Miasto Kultury

A -

A +

Kontrast

Wyszukaj

Kup bilet

MENU

Pokaz specjalny filmu i spotkanie z Marcinem Koszałką

Spotkanie autorskie, pokaz filmu
1708732800 -1708732800
NCKF kino
  • Strona główna
  • Eventy
  • Pokaz specjalny filmu "Biała odwaga" i spotkanie z reżyserem Marcinem Koszałką

Zapraszamy na POKAZ SPECJALNY:

  • 18:00 projekcja filmu “Biała odwaga”, reż. Marcin Koszałka,
  • Od razu po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem Marcinem Koszałką, które poprowadzi Tomasz Poborca, kurator kina NCKF.

 


 

Miłość, zdrada i poświęcenie w historii dwóch podhalańskich rodów wystawionych na najtrudniejszą próbę podczas niemieckiej okupacji.

Czy miłość okaże się silniejsza niż więzy krwi?

W niezwykłych kreacjach aktorskich zobaczymy m. in. Filipa Pławiaka, Sandrę Drzymalską, Jakuba Gierszała, Juliana Świeżewskiego, a także Adama Woronowicza i Wiktorię Gorodecką.

Reżyserem i autorem zdjęć jest dwukrotnie nominowany do Paszportów Polityki i nagradzany podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Marcin Koszałka.

Koniec lat 30. na Podhalu. Utalentowany taternik, potomek znakomitego góralskiego rodu Jędrek Zawrat lubi życie na krawędzi. Gdy się wspina, wybiera najtrudniejsze drogi, gdy kocha gotów jest poświęcić wszystko. Jego wybranką jest piękna Bronka. Jednak na skutek rodzinnej decyzji ręka dziewczyny zostaje oddana starszemu z braci Zawratów, statecznemu i poważnemu Maćkowi. Dumny Jędrek porzuca rodzinne strony, by szukać zapomnienia wśród krakowskiej bohemy. Na swojej drodze spotyka niemieckiego naukowca i alpinistę Wolframa, który głosi teorię, w myśl której Górale pochodzą od starogermańskiego plemienia Pragotów. Gdy wybucha wojna, Niemcy oferują mieszkańcom Podhala współpracę. Maciej Zawrat wspierany przez wiele wybitnych rodów, zdecydowanie odrzuca tę propozycję. Jednak przekonany przez Wolframa Jędrek, mając nadzieję na odzyskanie ukochanej i ocalenie swojej społeczności przed wojenną zagładą, podejmuje współpracę. Jędrek i Maciej uwikłani w historię, zmuszeni do najtrudniejszych wyborów, kochający tę samą kobietę, staną po przeciwnych stronach sporu, który zdecyduje nie tylko o ich osobistych losach, ale o przyszłości całego regionu.

 


 

reżyseria: Marcin Koszałka
występują: Filip Pławiak, Julian Świeżewski, Sandra Drzymalska, Jakub Gierszał, Juliusz Chrząstowski, Andrzej Konopka, Wiktoria Gorodecka, Adam Woronowicz
gatunek: dramat, wojenny
produkcja: Polska
czas trwania: 116 min

Termin
1708732800 -1708732800
Adres

Narodowe Centrum Kultury Filmowej EC1, ul. Targowa 1/3
(wejście od ulicy Wojciecha Hasa)

 

Kup bilet!