root

EC1 Łódź - Miasto Kultury

A -

A +

Kontrast

Wyszukaj

Kup bilet

MENU

Pokaz specjalny filmu i spotkanie z Agnieszką Holland

Spotkanie autorskie, pokaz filmu
1707350400 -1707350400
NCKF kino

Zapraszamy na POKAZ SPECJALNY:

  • 18.00 projekcja filmu “Zielona granica”, reż. Agnieszka Holland,
  • 20.30 spotkanie z reżyserką.

 


 

„Zielona granica” to najnowsze dzieło trzykrotnie nominowanej do Oscara Agnieszki Holland,to opowieść o tym, że każdy z nas może nieoczekiwanie znaleźć się w sytuacji granicznej i zostać zmuszony dokonywać wyborów pomiędzy dobrem a złem.  

Film reżyserki głośnych obrazów: „W ciemności”, „Europa, Europa”, „Pokot” i nagrodzonego Złotymi Lwami filmu „Obywatel Jones” uświadamia nam, że dyskusja o wyborach moralnych nie jest domeną akademickich sal, lecz dzieje się tu i teraz, we współczesnej Polsce. „Zielona Granica” jest opowieścią fikcją, ale scenariusz filmu powstał na podstawie prawdziwych wydarzeń, które dzieją się tuż obok nas. Przygotowania do filmu objęły setki godzin analizy dokumentów, wywiadów z uchodźcami, strażnikami granicznymi, mieszkańcami pogranicza, aktywistami i ekspertami. Przejmująco aktualna „Zielona granica” to kino zaangażowane w istotny i aktualny temat. Kino, które otwiera oczy, trafia prosto w serce i nikogo nie pozostawia obojętnym. W filmie przeplatają się trzy perspektywy – uchodźców, polskich aktywistów i strażników granicznych. „Zielona granica” jest opowieścią o ludziach. O ludziach postawionych w sytuacjach granicznych. W obsadzie międzynarodowej koprodukcji wystąpili m.in.: Maja Ostaszewska, Tomasz Włosok, Piotr Stramowski, Jaśmina Polak, Marta Stalmierska, Agata Kulesza, Maciej Stuhr i Magdalena Popławska oraz zagraniczni aktorzy – Jalal Altawil, Behi Djanati Atai, Mohamad Al Rashi, Dalia Naous i Joely Mbundu. Scenariusz filmu jest wspólnym dziełem Agnieszki Holland, reżyserki Gabrieli Łazarkiewicz-Sieczko oraz pisarza Macieja Pisuka (scenarzysty „Jesteś Bogiem”). Za zdjęcia do filmu odpowiada ceniony operator Tomasz Naumiuk.

 


 

reżyseria: Agnieszka Holland
scenariusz: Agnieszka Holland, Gabriela Łazarkiewicz-Sieczko, Maciej Pisuk
występują: Maja Ostaszewska, Tomasz Włosok, Piotr Stramowski, Jaśmina Polak, Marta Stalmierska, Agata Kulesza, Maciej Stuhr i Magdalena Popławska
gatunek: dramat
produkcja: Belgia, Czechy, Francja, Polska
czas trwania: 147 min

Termin
1707350400 -1707350400
Adres

Narodowe Centrum Kultury Filmowej EC1, ul. Targowa 1/3
(wejście od ulicy Wojciecha Hasa)

 

Kup bilet!

"Zielona granica",
reż. Agnieszka Holland