Wiosenny zawrót głowy w EC1 Łódź!

 

Za oknem słychać już pierwszy ptasi śpiew, zwiastujący nadejście wiosny. To idealny moment, aby pomyśleć o spędzeniu czasu poza domem i odwiedzeniu ciekawych miejsc. Jednym z nich z pewnością będzie EC1 Łódź, które w marcu dla małych i dużych przygotowało wyjątkową ofertę.

 

 

WIECZÓR DLA DOROSŁYCH - "nieWinne spotkanie z okazji Dnia Kobiet" (8 marca, godz. 19:00)

Ciekawy pomysł na Dzień Kobiet? Warto spędzić go w temacie najstarszego trunku na świecie i wziąć udział w Wieczorze dla Dorosłych, który odbędzie się 8 marca o godz. 19:00 w Centrum Nauki i Techniki EC1. Na zainteresowanych czeka tam spotkanie z sommelierem, który podzieli się wiedzą na temat tradycji winiarskich na ziemiach polskich. Odsłoni on kulisy swojej pracy i opowie o tym, jak w ogóle serwować wino. W drugiej części wieczoru, razem z prowadzącymi w laboratoriach, uczestnicy będą szukać „winnych” tajemnic. Podczas doświadczeń i pokazów objaśnione zostaną wyjątkowe cechy wina oraz jego właściwości fizyczne i chemiczne. Objaśnione będą też pomysłowe sposoby schładzania, optymalna temperatura przechowywania trunku i nietypowe sposoby jego serwowania.

 

WEEKEND W LABORATORIUM - "Im starsze, tym lepsze? (11,12 marca, godz. 13:00 i 16:00)

Czy to prawda, że wino im starsze, tym lepsze? Na te pytanie odpowiedzi warto szukać 11,12 marca o godz. 13:00 i 16:00 podczas weekendowych warsztatów w laboratorium Centrum Nauki i Techniki EC1. Pozostając w temacie wina, w trakcie spotkania przestawionych zostanie wiele praktycznych i ciekawych informacji o tym trunku tj. jego właściwości fizyczne i chemiczne. Zaprezentowane będą pomysłowe sposoby schładzania, optymalna temperatura przechowywania i serwowania różnych typów wina, a całość zakończy się spektakularnym pokazem.

Bilety dostępne są na stronie.

 

DZIEŃ LICZBY π (14 marca, godz. 10:00-14:00)  

Liczba π jest od wieków najpopularniejszą stałą matematyki, a jej sława nieustannie rośnie również w pozostałych naukach tj. fizyka, astronomia, czy chemia. Centrum Nauki i Techniki EC1 jest miejscem, w którym była i będzie obecna, dlatego w dniu jej święta, 14 marca od 10:00-14:00, zaprasza ono wszystkich uczniów szkół podstawowych od klasy IV do VIII oraz uczniów szkół średnich do wspólnej zabawy. W trakcie gier logicznych i warsztatów muzyczno-poetyckich wykonany zostanie unikatowy utwór rozpisany na głosy i instrumenty, inspirowany czterdziestoma początkowymi cyframi rozwinięcia liczby π. Ponadto uczestnicy postarają się zapamiętać jak najwięcej cyfr świętowanej liczby, spośród których wspólnie z prowadzącymi będą szukać dat swoich urodzin.  Przekonają się także, jak mózg może wprowadzać w błąd podczas szacowania średnic i obwodów kół i jak ich wynalazek wpłynął na rozwój wiedzy i cywilizacji. Idealnym podsumowaniem świętowania będzie wizyta w Skleπku, zlokalizowanym na parterze Centrum Nauki i Techniki EC1, w którym uczniowie, a także nauczyciele będą mogli zakupić oryginalne pamiątki z wizyty.

 

WARSZTATY KONSTRUKTORSKIE DLA DZIECI 

Na koniec świata i jeden klocek dalej! Pod tym hasłem Ulica Żywiołów zaprasza wszystkie dzieci pomiędzy 5 a 10 rokiem życia do wspólnej zabawy w trakcie warsztatów konstruktorskich.  Zajęcia te to podróż w nieznane, zbudowana w całości z klocków. Uczestnicy zajęć będą mogli wspólnie szukać najbardziej oryginalnych i nieszablonowych rozwiązań architektonicznych, konstruując niesamowite budowle i żywe emocje. Pomogą im w tym tysiące klocków LEGO® i duża dawka dziecięcej wyobraźni.

Warsztaty odbywają się w marcowe środy o godz. 17:00.

 

STREET FOOD POLSKA (17-19 marca) 

Street Food Polska już po raz kolejny zawita w EC1 Łódź! Od 17 do 19 marca na terenie Placu Węglowego zaparkują najlepsze food trucki z kuchnią z różnych stron świata. Na wszystkich zgłodniałych czekają dania kuchni hiszpańskiej, amerykańskiej, azjatyckiej i polskiej, potrawy mięsne i wegetariańskie oraz coś na słodko i słono. Jednym zdaniem – dla każdego, coś pysznego, a najwyższą jakość jak zwykle gwarantowana przez Street Food Polska. Warto wpisać ten termin w kalendarze!

Szczegóły wydarzenia na stronie.