Oferta EC1 Łódź - luty 2023

 

Jesteście ciekawi, czym zaskoczy Was miesiąc miłości? EC1 Łódź prezentuje swoją ofertę wydarzeń na luty i zaprasza wszystkich zakochanych i nie tylko do odwiedzenia swoich wyjątkowych przestrzeni w samym sercu miasta.

 

 

WALENTYNKI W CENTRUM NAUKI I TECHNIKI EC1 - 11 i 12 lutego

Walentynki to szczególne święto, które warto spędzić w nietypowy sposób. Dla odmiany, zamiast romantycznej kolacji przy świecach, Centrum Nauki i Techniki EC1 zaprasza do zwiedzania swoich wystaw, gdzie zakochani będą mogli spędzić czas tylko we dwoje. Ogień miłości zostanie podgrzany ciepłem, płynącym prosto z prawdziwego kotła dawnej elektrowni EC1, a o romantyczny nastrój pod gwiazdami zadba zespół Planetarium, który zaprasza na seanse w Kinie Sferycznym.

 

WEEKENDOWE WARSZTATY W LABORATORIUM - 11 i 12 lutego

11 i 12 lutego w Centrum Nauki i Techniki EC1 świętować będą nie tylko zakochane pary. Weekendowe, familijne warsztaty w laboratorium Elektryczne zabawki Pana Volty będą niepowtarzalną okazją do spędzenia rodzinnego czasu, podczas którego odtworzone zostaną najciekawsze i najważniejsze doświadczenia odkrywcy zjawisk związanych z prądem elektrycznym – Alessandro Volty. Wspólnie z prowadzącymi uczestnicy zajęć zbudują elektroskop, elektrofor oraz zestaw ogniw ułożony w stos i zastanowią się, jaki byłby świat bez odkryć Galvaniego, Volty, Faradaya, Franklina, a także innych wielkich uczonych, którzy „ujarzmiali energię błyskawic ”.

Warsztaty rozpoczynają się o 13:00 i 16:00, a bilety można kupować za pośrednictwem strony internetowej oraz stacjonarnie w kasach Centrum.

 

WALENTYNKI DLA DZIECI NA ULICY ŻYWIOŁÓW - 11 i 12 lutego

Ulica Żywiołów zaprasza do swojej walentynkowej strefy kreatywnej, gdzie w weekend 11 i 12 lutego dzieci będą mogły wykonać serca z origami oraz żywiołową laurkę dla ukochanej osoby. Dodatkowo razem z opiekunami, najmłodsi, uczestnicząc w grze w przestrzeni ekspozycji, będą szukali odpowiedzi na najbardziej nurtujące, miłosne pytania i odgadywali hasła związane ze świętem zakochanych.

 

KARNAWAŁOWA ZABAWA DLA DZIECI NA ULICY ŻYWIOŁÓW - 19 lutego

Karnawał to czas zabaw, tańca. 19 lutego o 12:00 w trakcie Żywiołowego Karnawału (na Ulicy Żywiołów) najmłodsi poznają różne, często dziwne i niecodzienne zwyczaje karnawałowe, spróbują je odtworzyć w formie ruchowej i plastycznej, a na koniec stworzą wyjątkowe maski karnawałowe. W którym kraju żegna się sardynkę? Gdzie i komu obcina się krawaty? Czym jest sambodrom? Na te i inne pytania odpowiedzi udzielą prowadzący w trakcie wspólnej szalonej podróży po różnych zakątkach świata i ich niezwykłych tradycjach.

 

WIECZÓR DLA DOROSŁYCH - KOPERNIK - KIEDY SŁOŃCE (NIE) BYŁO BOGIEM - 24 LUTEGO

2023 został ogłoszony Rokiem Mikołaja Kopernika, dlatego Centrum Nauki i Techniki EC1 zbliżający się Wieczór dla Dorosłych postanowiło poświęcić sylwetce tego znamienitego naukowca.

24 lutego o godz. 19:00 podczas spotkania zatytułowanego Kopernik – kiedy Słońce (nie) było bogiem odkrytych zostanie wiele ciekawych faktów z życia astronoma, których próżno szukać na kartach podręczników. Wspólnie z prowadzącymi, uczestnicy spotkania spróbują znaleźć odpowiedzi na pytania, czy to Kopernik na pewno ustawił Słońce w centrum Układu Słonecznego, czy jego wizja jest w 100% poprawna i raz na zawsze rozpraw się z teorią płaskiej Ziemi.

Bilety dostępne są na stronie internetowej.