Naładuj się dobrą energią w te święta - grudniowa oferta specjalna EC1 Łódź!

 

Czy w przedświątecznym okresie jest coś piękniejszego od wspólnego spędzania czasu? Uczyń go jeszcze bardziej wyjątkowym, odwiedzając ciekawe miejsce! Zapraszamy do zapoznania się ze grudniową ofertą EC1 Łódź i skorzystania z naszych świątecznych atrakcji.

 

 

Kupić bombki, to żadna sztuka! Zrobić je samemu, ozdabiając chemicznie - to dopiero ciekawy proces. Zapraszamy do wzięcia udziału w Weekendowych warsztatach laboratoryjnych - Świąteczne eksperymenty, które odbędą się 10,11,17 i 18 grudnia o godz. 12:00 i 16:00 w Centrum Nauki i Techniki EC1. Uczestnicy zajęć pod okiem pracowników laboratorium, wykonają niepowtarzalne ozdoby choinkowe, które będą wspaniale prezentować się na każdym drzewki oraz będą miłym upominkiem dla bliskich. W trakcie warsztatu zaprezentowane zostaną reakcje chemiczne utleniania i redukcji, które zaskoczą wszystkich swoimi barwami i zastosowaniem. Chcesz wykonać swoją oryginalną bombkę?

BILETY I SZCZEGÓŁY na stronie

 

 

Chcesz, aby Twój upominek pod choinką był niepowtarzalny? Koniecznie skorzystaj z oferty świątecznych warsztatów pszczelarskich w Centrum Nauki i Techniki EC1. 10 i 17 grudnia o godz. 11:30 zapraszamy całe rodziny do wspólnego tworzenia własnoręcznie robionych świec z prawdziwego wosku pszczelego oraz bożonarodzeniowy stroików, które będą idealnym dopełnieniem Wigilijnego stołu. Oprócz świątecznego akcentu, podczas zajęć prowadzonych pod okiem doświadczonych pszczelarzy dowiecie się również: czy ludzkość przetrwa bez pszczół, jakie jest ich znaczenie dla otaczającego nas świata, kim jest pszczelarz i jak wygląda jego praca oraz czy pszczoły rzeczywiście są pracowite?

SZCZEGÓŁY I BILETY na stronie.

 

 

Księżyc jest jak na razie (oczywiście poza Ziemią) jedynym ciałem niebieskim, na którym człowiek postawił swoją nogę. Po Srebrnym Globie spacerowało łącznie 12. astronautów. W tym roku obchodzimy 50. rocznicę ostatniej misji całego programu - Apollo 17, dlatego z tej okazji 16 grudnia o godz. 19:00 serdecznie zapraszamy do Centrum Nauki i Techniki EC1 na Wieczór dla dorosłych, który poświęcimy właśnie tej wyprawie. W trakcie spotkania zatytułowanego Ostatni spacer po księżycu przedstawimy nie tylko osiągnięcia i wyniki badań, jakie uzyskano podczas misji, która miała miejsce w grudniu 1972 roku. W jego trakcie przyjrzymy się również problemom i wyzwaniom, którym członkowie wyprawy musieli stawić czoła. Grudniowy Wieczór dla Dorosłych będzie także okazją do zaprezentowania przyszłości dalszej eksploracji Księżyca, a mowa będzie oczywiście o programie Artemis, który już jest realizowany.

 

Spotkanie poprowadzą Witold Rozdół i Mariusz Mąkiewicz z Planetarium EC1.

 

BILETY dostępne są na stronie.

 

 

Czy Wasze pociechy nie mogą już doczekać się Świąt? Myśl o dekorowaniu choinki, świętym Mikołaju i prezentach powoduje u nich nieopisaną radość? 11 grudnia o godz. 12:00 zapraszamy do wzięcia udziału w Mikołajkowych warsztatach na Ulicy Żywiołów, w trakcie których odpowiemy na nurtujące dzieci pytania: czy Mikołaj naprawdę odwiedza wszystkie domy i czy na pewno wchodzi przez komin, a jeśli nie Mikołaj, to kto? Zajęcia będą wspaniałą okazją do poznania świątecznych tradycji i obyczajów z różnych zakątków globu. Ciekawi Was kto czeka na prezenty w Wigilię a kto dzień później? A może zastanawiacie się kto zjada karpia, a kto pieczonego, panierowanego kurczaka? W trakcie warsztatu mali uczestnicy wykonają również własnoręcznie ozdoby świąteczne inspirowane innymi kulturami.

Zapraszamy do wspólnej zabawy.

 

Zarezerwuj miejsce na stronie.

 

 

Dachowiec, syjamski, długowłosy, sfinks czy zwisłouchy. Temperamentny, czuły, niezależny czy spokojny. Kochasz wszystkie koty? Odwiedź koniecznie EC1 Łódź w trakcie Kociego Weekendu, który już po raz kolejny zawita 10 i 11 grudnia. W trakcie wydarzenia organizowanego przez Supreme Cat Club i Fundację Przytul Kota zapraszamy do podziwiania ponad 200 najpiękniejszych kotów z 30 ras oraz wzięcia udziału w animacjach przygotowanych dla dzieci i młodzieży tj. warsztaty z budkowania, warsztaty z pomocy kotom wolnożyjącym, czy wirtualny spacer po mruczarni. W trakcie weekendu swoich porad udzielać będą specjaliści weterynarze, prowadząc m.in.. wykłady edukacyjne. Na terenie Hali Maszyn EC1 Łódź w trakcie Kociego Weekendu znajdziecie stoiska handlowe, oferujące wysokiej jakości karmę dla kotów, zabawki, drapaki, legowiska oraz inne akcesoria dla zwierząt.

Wydarzenie jest biletowane. Wejściówki dostępne są na stronie.