Kosmiczny Dzień Babci i Dziadka w Centrum Nauki i Techniki EC1

Dziecko trzymające laurkę z zaproszeniem babci i dziadka na weekend do EC1 Łódź

 

 

Są marzenia, z których się nie wyrasta. Na szczęście! 😉
Kosmiczny Dzień Babci i Dziadka w Centrum Nauki i Techniki EC1

 

Gwiazdozbiory, odległe planety czy kosmiczne podróże - to zjawiska, które inspirują ludzkość od czasów jej młodości. Rozgwieżdżone niebo nie przestaje nas fascynować i nic nie odbiera mu tajemniczości. 
Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka zapraszamy do Centrum Nauki i Techniki EC1 młodych i tych nieco starszych, gdzie postaramy się przybliżyć ten fascynujący kosmiczny świat, poprzez wkroczenie do przestrzeni Planetarium EC1, strefy Człowiek w Kosmosie oraz strefy Głęboki Kosmos. Może nie uda nam się zakrzywić czasoprzestrzeni, ale na pewno zapewnimy dobrą zabawę i wzmocnienie relacji pomiędzy Babciami, Dziadkami i Wnuczętami. 👵🧒🏻

 

Ulica Żywiołów EC1 

Czeka na odwiedzających ze swoimi atrakcjami takimi jak: bieg po orbicie, wejście do stacji kosmicznej czy model Układu Słonecznego. U nas gwiazdy, podobnie jak ciekawość i chęć rozumienia, nigdy nie gasną! Animatorzy zapraszają do specjalnego stoiska warsztatowego, na którym najmłodsi ze zwiedzających będą mogli wykonać nieszablonowe i oryginalne kartki dla babć i dziadków.

Dzień Babci i Dziadka na Ulicy Żywiołów świętujemy w piątek, sobotę i niedzielę (21, 22, 23.01) w następujących turach:
10:00 — 12:00, 13:00 — 15:00, 16:00 — 18:00.
Bilety do zakupu dostępne są w kasach lub przez stronę www. 👈

 

 

Centrum Nauki i Techniki EC1

Strefa Głębokiego Kosmosu
W strefie głębokiego kosmosu znajdują się eksponaty opowiadające o najdalszych zakątkach Wszechświata oraz o tym jak można je badać. Korzystając z ogromnego ekranu o ponad czterometrowej przekątnej można zanurzyć się w głębinach kosmosu i z bliska obejrzeć galaktyki znajdujące się nawet miliony lat świetlnych od nas. Goście mali i duzi mogą wcielić się w rolę prawdziwych astronomów i na dwa sposoby – metodą paralaksy i metodą świecy standardowej, zbadać odległość dzielącą nas od odległych gwiazd. 
 

Człowiek w Kosmosie
Dzięki ekspozycji „Człowiek w kosmosie” można rodzinnie polecieć na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Zobaczyć, jak wyglądają poszczególne moduły ISS (International Space Station), zapoznać się z eksperymentami wykonywanymi na orbicie, czy doświadczyć na własnej skórze, jak działają niektóre komponenty Stacji. Można dowiedzieć się również, w jaki sposób astronauci dbają o kondycję i zdrowie, jak żyje się na ISS, a nawet spojrzeć na Ziemię z jej okien.
Przewodnik po Kosmosie - zwiedzanie z przewodnikiem.
To propozycja, która pozwala w łatwy sposób wędrować wśród naukowych zagadnień. Przewodnicy poprowadzą Babcie, Dziadków i Wnuczęta po strefach: Głębokiego Kosmosu i Człowiek w Kosmosie. W trakcie wizyty goście dowiedzą się m.in.
•    Jak mierzy się odległości w Kosmosie?
•    Skąd biorą się zdjęcia obiektów głębokiego kosmosu?
•    Jak zostać astronautą?
•    Co aktualnie dzieje się w przemyśle kosmicznym?
•    Jak wygląda praca astronautów na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS)?
•    Jak wygląda skafander kosmiczny?

Dzień Babci i Dziadka  w Centrum Nauki i Techniki EC1 świętujemy w sobotę (22.01) i niedzielę (23.01) w godzinach od 11:00 do 19:00. (Bez piątku)
Bilety do zakupu dostępne są w kasach lub przez stronę www. 👈

 

 

Planetarium EC1

Miejsce, w którym można obserwować gwiazdy nawet w bardzo pochmurne dni. Jedna z głównych łódzkich atrakcji turystycznych i pierwszy z 7. Nowych Cudów Polski National Gegraphic Traveler. Planetarium EC1 ma w swoim repertuarze różnorodne pokazy astronomiczne i popularnonaukowe. Od lat przekonuje, że spotkania z astronomią mogą być zapierającymi dech doświadczeniami, niosącymi wiedzę i rozumienie, nawet w przypadku trudnych zagadnień naukowych. Umożliwiają to technologia i zespół doświadczonych edukatorów.

Planetarium EC1 dostępne jest w sobotę (22.01) i niedzielę (23.01) w godzinach od 10:30 do 19:00.

 

Repertuar

Sobota 22.01
10:30 - Polaris - pokaz familijny (dla dzieci i dorosłych - wiek minimalny 5 lat)
12:00 - Kosmos dla najmłodszych 
13:30 - Początki ery kosmicznej
15:30 - Niezbadane Światy
17:00 - Czarne dziury
18:30 - Gwiazdozbiory południowego nieba

Niedziela 23.01
10:30 - Kosmos dla najmłodszych
12:00 - Niebiańska kolej 
13:30 - Dwa szkiełka
15:30 - Space junk czyli kosmiczne śmieci
17:00 - Dobór naturalny
18:30 - Czarne dziury

Bilety do zakupu dostępne są w kasach lub przez stronę www. 👈

 

Laurka zapraszająca do odwiedzenia EC1 Łódź przez starsze osoby

 


 

🅿️ Dojazd i parkowanie

Do Państwa dyspozycji jest również parking przy ul. Dowborczyków 7, który jest czynny w standardowych godzinach pracy Centrum Nauki i Techniki EC1.  

Do Centrum Nauki i Techniki można również dojechać komunikacją miejską – przystanki zlokalizowane są przy ul. Tuwima, ul. Kilińskiego oraz wokół Dworca Łódź Fabryczna. Szczegóły znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej - www.ec1lodz.pl/zaplanuj-wizyte

 

☎️ Na pytania chętnie odpowiemy pod numerem telefonu +48 42 600 61 00 oraz adresem informacja@ec1lodz.pl.
Zachęcamy do kontaktu!