Konkurs komiksowy dla dzieci i młodzieży MASZYNA DO SPEŁNIANIA ŻYCZEŃ

Ktoś zapukał do domu konstruktora Klapaucjusza, który uchylił drzwi, wystawił głowę na zewnątrz i zobaczył brzuchatą maszynę na czterech krótkich nogach. - Kim jesteś i czego chcesz? - spytał. - Jestem Maszyną Do Spełniania Życzeń, a przysłał mnie do ciebie twój przyjaciel i wielki kolega, Trurl, jako podarek.
 

Tak rozpoczyna się jedno z opowiadań Stanisława Lema pod tytułem Wielkie Lanie. Mamy nadzieję, że owa przewrotna historia zainspiruje Was do stworzenia własnej komiksowej opowieści!

plakat

Poniżej znajdziecie najważniejsze informację dotyczące konkursu!

Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie komiksu, nawiązującego do hasła Maszyna do spełniania życzeń. W związku z trwającym rokiem Stanisława Lema, organizatorzy zachęcają do przysyłania prac powiązanych lub inspirowanych twórczością pisarza oraz szeroko rozumianą tematyką science fiction: wizjami przyszłości, obcych cywilizacji i podróży kosmicznych, rozwoju cywilizacyjnym ludzkości i postępie technologicznym.

Konkurs dzieli się na dwie kategorie wiekowe uczestników:

  • 10 - 14 lat
  • 15 - 18 lat

Pracę konkursową (w formie papierowej) należy dostarczyć osobiście, albo przesłać pocztą na wskazany w regulaminie adres w nieprzekraczalnym terminie do 31 lipca 2021 (decyduje data stempla pocztowego).

Każdy uczestnik ma prawo do złożenia tylko jednej pracy.

Komiks nie może przekraczać 3 jednostronnych, pionowych kartek w formacie A4.

TUTAJ znajdziecie regulamin konkursu, a TUTAJ kartę zgłoszeniową!

 

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 2 października 2021 podczas 32. MFKiG w Łodzi.

Nagrodami będą , tablety graficzne marki Wacom, vouchery podarunkowe na materiały plastyczne oraz publikacje od partnerów i organizatorów festiwalu.

Prace uczestników konkursu zostaną zaprezentowane podczas 32. MFKiG oraz opublikowane na stronie internetowej związanej z festiwalem i konkursem.

 


Zainteresował Cię ten artykuł? Dowiedz się więcej:

32. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOMIKSU I GIER W ŁODZI

POZNAJ BOHATERA NOWOPOWSTAJĄCEGO CENTRUM KOMIKSU I NARRACJI INTERAKTYWNEJ