Koci Weekend w EC1

A jeśli natura jest wielkim kotem, to kto go głaszcze po grzbiecie? I skąd przy tym prąd? To pytanie miał sobie zadać 12-letni Nikola Tesla, bawiąc się ze swoim pupilem. Jaką znalazł odpowiedź? Tę i wiele innych elektryzujących informacji o kotach będzie można poznać podczas Kociego Weekendu w EC1.

 

Na wydarzenie, organizowane 14 i 15 marca przez EC1 Łódź oraz Supreme Cat Club Łódź we współpracy ze Światową Organizacją Felinologiczną (FIFE) oraz Polską Fundacją Felinologiczną Felis Polonia, złożą się: XXVII i XXVIII Międzynarodowa Wystawa Kotów oraz KOT^^ŁOWNIA w Centrum Nauki i Techniki.

 

W programie KOT^^ŁOWNI znajdą się m.in.

•    rodzinne kocie warsztaty komiksowe z Robertem Trojanowskim, współautorem książki „Zrób sobie komiks” – kocie kalambury, kocie zagadki, wspólne rysowanie i jak zwykle dużo humoru;
•    kocie warsztaty animacji poklatkowej z Momakinem;
•    pokazy filmu animowanego „Na cztery łapy, czyli Szkolne przygody Pimpusia Sadełko”;
•    elektryzujące kocie eksperymenty i kocie fakty naukowe na ekspozycji Centrum Nauki i Techniki: niepowtarzalna okazja do sprawdzenia. jak widzi kot, jak działają jego wąsy i język, i dlaczego zawsze spada na cztery łapy;
•    wystawa: „Słynne koty w nauce”, a na niej m.in. Felicette – pierwszy kot w kosmosie, Mrs Chippy wprost z wyprawy arktycznej, bioniczny Oscar, Nicolas Copernicus – kot Edwina Hubble’a czy Carbon Copy – pierwszy koci klon.
•    Wykłady eksperckie o kotach dla kociarzy w wykonaniu eskpertów Supreme Cat Club.
Najmłodsi będą mogli spędzić czas w kociej strefie kreatywnej i strefie kocich zabaw, a na tych, którzy szukają czworonożnego przyjaciela, będą czekać hodowcy i przedstawiciele fundacji „Przytul Kota”.

 

Pobierz harmonogram wydarzenia.

 

 

Koci Weekend w EC1
14 – 15 marca 2020,
godz. 10:00 – 18:00
EC1 Łódź ul. Targowa 1/3
Bilety do nabycia w kasach EC1 oraz na stronie bilety.ec1lodz.pl

Regulamin Konkursu "Kot z energią" do pobrania tutaj.