UWAGA, REMONT! Jak dojechać do EC1?

Ruszyła budowa podziemnej drogi w linii ul. W. Hasa. Będzie miała 6,5 m głębokości, pół kilometra długości i 10 m szerokości. Połączy ul. Kilińskiego z rondem pod wiaduktem przy al. Rodziny Scheiblerów i zapewni dojazd do podziemnych parkingów w Nowym Centrum Łodzi. W części naziemnej powstanie przyjazna dla pieszych przestrzeń z zielenią i ławkami. Zanim jednak będzie można przejść tędy do EC1 prosto z dworca Łódź Fabryczna, czekają nas czasowe utrudnienia.

 

Jak dotrzeć do EC1?

Wszystkich odwiedzających Centrum Nauki i Techniki, Planetarium, biura Narodowego Centrum Kultury Filmowej, Łódź Film Commission oraz Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej zapraszamy do wejścia głównego na teren kompleksu EC1 od strony skrzyżowania ul. Tuwima z ul. Dowborczyków. Pieszo można do nas dojść także ulicą B. Sass-Zdort. Od 03.02.2020 roku niedostepne są wejścia od strony dworca Łódź Fabryczna.

Po wejściu na teren EC1:

  • Goście CNiT niezmiennie korzystają z wejścia do budynku od strony pl. J. Szoslanda.
  • Odwiedzający Planetarium, NCKF, Łódź Film Commission oraz Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej korzystają z wejścia od strony ul. Targowej.

Osoby mające problemy z poruszaniem się, na wózkach inwalidzkich oraz rodziców z dziećmi w wózkach prosimy o kontakt pod numerem +48 510 012 758.

 

Jak zaparkować pod EC1?

Zmotoryzowani mogą skorzystać z parkingu EC1 przy ul. Dowborczyków 7. W przypadku braku miejsc na parkingu EC1, zachęcamy do pozostawienia samochodów na parkingu pod dworcem Łódź Fabryczna.

 

Drogi dojścia oznaczyliśmy na mapce. Szczegóły dojazdu różnymi środkami transportu można znaleźć tutaj.