Prace Grzegorza Rosińskiego w Centrum Komiksu EC1

Projekt „Rozbudowa kolekcji komiksu polskiego dla Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej – II etap” otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultiry i Dziedzictwa Narodowego, Program Operacyjny "Regionalne kolekcje sztuki współczesnej" w wysokości 160 000 zł.

 

Logotyp MKiDN

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Ideą projektu jest rozbudowa pierwszej w Polsce kolekcji rodzimej sztuki komiksowej pokazującej bogactwo, różnorodność i osiągnięcia polskiej narracji graficznej przez pryzmat zmian historycznych i społecznych w kraju. II etap ma na celu uzupełnienie kolekcji o przełomowe prace Grzegorza Rosińskiego, najlepszego i najbardziej cenionego polskiego twórcy komiksu o międzynarodowej sławie i renomie. Rosiński współcześnie jest najważniejszym reprezentantem polskiego komiksu na świecie, a jego życiorys synonimem międzynarodowej kariery.

 

Plansza z komiksem Grzegorza Rosińskiego

 

Zadanie polegać będzie na zakupie wybitnych dzieł stanowiących kamienie milowe w karierze twórcy i najlepiej pokazujące rozwój artystyczny i przemiany stylu. Dzieła Rosińskiego będą najwartościowszym wkładem do kolekcji i stanowić będą jej główną wartość artystyczną i naukową. Obecnie w kolekcji brakuje prac tego autora.

Plansze zostaną zdigitalizowane i opracowane naukowo-badawczo. Wystawie towarzyszyć będzie spotkanie z autorem oraz warsztaty.