Okres świąteczny w EC1 Łódź

Okres świąteczno-noworoczny to ten magiczny moment, gdy możemy spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi bez codziennych problemów na głowie. Co poleca EC1 Łódź — Miasto Kultury?

Weekend przedświąteczny (22-23 grudnia)
Planetarium EC1 będzie otwarte tak jak w każdy weekend. W jego ofercie znajdziemy zarówno coś dla najmłodszych (o 10:30 oraz 12:00) jak i nieco starszych widzów (późniejsze godziny). Wisienkami na weekendowym torcie będą trzy świetne wizualnie i merytorycznie pokazy filmowe: Niezbadane światy (w sobotę o 15:30) o planetach pozasłonecznych, Na skrzydłach marzeń (niedziela o 15:30) o odwiecznym marzeniu ludzkości o lataniu oraz Dobór naturalny (niedziela, 17:00), obsypana nagrodami opowieść o teorii, która stworzyła nowoczesną biologię.

Wiemy, w kim kochała się Twoja prababcia! Ty też możesz się tego dowiedzieć, jeśli przyjdziesz na wystawę „Kino Kresów”, którą otworzyliśmy w Strefie Wystaw Czasowych Centrum Nauki i Techniki EC1. Cena biletu to tylko 7 zł! Naprawdę warto, bo wystawa przygotowana przez Narodowe Centrum Kultury Filmowej była hitem w Trójmieście podczas festiwalu filmów fabularnych. Poznacie również Kazimierza Prószyńskiego i obejrzycie unikatowy, jedyny na świecie zrekonstruowany egzemplarz biopleografu.

W Centrum Nauki i Techniki EC1 można wziąć udział w świątecznych warsztatach podczas których samodzielnie stworzymy świecę oraz obejrzeć wystawę czasową „Tajemnice pyłków”. Wszystko to w cenie biletu do Centrum, bez dodatkowych opłat!

 

27-30 grudnia 2018 r.
W okresie między świętami a Sylwestrem zapraszamy do wszystkich naszych atrakcji: czynne będzie zarówno Planetarium EC1, Centrum Nauki i Techniki EC1 jak i wystawa Narodowego Centrum Kultury Filmowej „Kino Kresów”. Odbędą się również warsztaty oraz specjalny pokaz „Kosmosu dla zaawansowanych” (na który jednak nie ma już biletów).

Więcej informacji na naszych profilach na Facebooku, na stronie internetowej www.ec1lodz.pl  oraz pod nr telefonu 42 600 61 00 wew. 1