Przetestuj grę "Centrum energii"

Przetwarzanie energii. Jest to nazwa jednej ze ścieżek zwiedzania Centrum Nauki i Techniki EC1. Jest to jednak także temat gry online, która ma stanowić zachętę do odwiedzin w naszym „Centrum Energii”.

Jakie są jej zasady? Gracze rozpoczynają mając skrawek pola i kierat napędzany jedną z najbardziej podstawowych metod – siłą fizyczną koni. Zadaniem gracza jest stopniowe rozwijanie swojego majątku i wprowadzanie kolejnych nowych technologii służących przetwarzaniu energii – młynów (wiatrowych, wodnych, parowych), a później elektrowni (np. węglowych, wodnych, wiatrowych, słonecznych, atomowych).

Gra "Centrum energii" - zrzut ekranu

Ważnym elementem rozgrywki jest ekologia. Dlatego, jeśli przesadzimy z budową źródeł zanieczyszczeń (elektrowni), cała plansza pokryje się smogiem.

Przez całą rozgrywkę towarzyszy nam rozwijające się miasto, w którego modelach z łatwością możemy rozpoznać zabytki Łodzi. W grze występują również modele EC-1, EC-2, czy EC-3. Gracze w ramach rozgrywki mogą wykonywać zlecenia dla różnych klientów wspólnie ze znajomymi, bądź z nimi rywalizując.

Gra dostępna będzie na platformy Facebook Gameroom, Android, iOS.
Zapraszamy do zgłaszania się do testów gry pod adresem gra@ec1lodz.pl.

Gra "Centrum energii" - drugi zrzut ekranu