Konferencja "Dobra Energia" w EC1

Jak mądrze zarządzać energią w swoim domu, pracy i całym województwie?
O szansach i możliwościach jakie stawiają przed nami odnawialne źródła energii będą rozmawiać 13 września w EC1 w Łodzi uczestnicy konferencji Dobra Energia.

Konferencja "Dobra Energia" w EC1 Łódź

fot. Paweł Augustyniak

Stoimy dziś przed olbrzymim wyzwaniem - chcemy uniknąć negatywnych skutków globalnego ocieplenia i jednocześnie podnieść komfort naszego życia. Oczekujemy, że nasze miasta i domy będą komfortowe i energooszczędne, a energię będą czerpać ze źródeł, które nie szkodzą nam i środowisku.

Sprostanie temu wyzwaniu, sposoby na oszczędzanie energii i mądre jej wykorzystywanie to tematy podejmowane podczas konferencji z cyklu Dobra Energia. 13 września grono ekspertów spotka się po raz trzeci, aby dyskutować o nowoczesnych technologiach związanych z wytwarzaniem, magazynowaniem i zarządzaniem energią, a także źródłach ich finansowania.

Zaproszeni goście, m.in. Marek Sobieniecki (Nordpeak Consulting Polska), Stanisław Jaromi (zakon franciszkanów), Mariusz Podgórski z IKEA Polska oraz Beata Wiszniewska (Polska Izba Gospodarcza Energetyki Odnawialnej i Rozproszonej) omówią najlepsze przykłady wykorzystania OZE przez samorządy i biznes. Uczestnicy poznają też możliwości i zagrożenia drzemiące w„zielonej energii” oraz dowiedzą się jak inwestować w OZE, by nie tylko na tym zarobić, ale też poprawić stan środowiska.

Spotkanie odbędzie się w EC1 – miejscu na mapie Łodzi niezwykłym.  Do 2001 r. była to czynna elektorciepłownia. Dziś ma drugie życie – jest centrum naukowo-kulturalnym Łodzi. Uczestnicy „Dobrej Energii” będą mieli okazję zwiedzić ekspozycję EC 1, która dla innych dostępna będzie dopiero w grudniu.

Łódzką konferencję patronatem merytorycznym objął JM Rektor Politechniki Łódzkiej prof. dr hab. inż. Sławomir Wiak.

Szczegółowy plan konferencji "Dobra Energia" oraz bezpłatna rejestracja uczestników.

Konferencja "Dobra Energia" w EC1

fot. Paweł Augustyniak