Gra: symulator elektrowni

„Przetwarzanie energii” - to najbardziej unikatowa część wystawy powstającego Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. Eksponaty historyczne, współczesne symulatory, gry komputerowe — wszystko to pozwoli prześledzić nie tylko historię tego wyjątkowego miejsca ale i zapoznać się z wciąż używanymi technologiami produkcji prądu. Multimedialne elementy wystawy zaskoczą i zachwycą każdego. Niezapomnianym przeżyciem będzie obejrzenie mappingu na historycznym turbozespole Brown Boveri.

W zrewitalizowanym pomieszczeniu Nastawni dawnej Elektrowni Łódzkiej zwiedzający Centrum Nauki i Techniki będą mieli okazję zagrać w strategiczną grę kooperacyjną. Jej celem jest sprawne zarządzanie elektrownią.

Testy symulatora funkcjonowania elektrowni.

Grę tworzy 12 ekranów, dzięki którym można sterować pracą wirtualnej elektrowni. Poszczególne ekrany pozwalają na zarządzanie kolejnymi elementami systemu, takimi jak konwejer, kotły, turbozespoły, czy systemy chłodzenia i usuwania odpadów. Nagrodą za dobrą grę przy pojedynczych elementach systemu jest awans – otrzymanie kodu dostępu do jednego z dwóch ekranów kierowniczych. Zarządzają one pracą całej elektrowni.

Gra w Nastawni jest grą kooperacyjną – Zwiedzający tylko razem mogą osiągnąć sukces w postaci sprawnej pracy elektrowni, a niepowodzenia poszczególnych graczy mają wpływ na grę wszystkich pozostałych. Dlatego gra wymaga od graczy interakcji społecznych, komunikowania się i przekazywania sobie informacji w celu sprawnego zarządzania elektrownią. W ten angażujący, ciekawy sposób nasi goście poznają skomplikowane zagadnienia techniczne i naukowe – mówi Michał Buława, kierownik Działu Ekspozycji CNiT EC1 – Dzięki nowoczesnym technologiom i aktywności zwiedzających pierwsza łódzka elektrownia znów pośle w świat niezwykłą energię: energię wiedzy.

Aktualnie trwają testy symulatora elektrowni oraz innych elementów multimedialnych wystawy Centrum Nauki i Techniki EC1. Planowane otwarcie całości – w grudniu 2017 r.

Testy gry - symulatora elektrowni