Noc pod spadającymi gwiazdami w Parku Źródliska!

http://212.191.132.106:85/system/files/ec1_medialib/2016/09/perseidy.jpg Szanowni Państwo, przypominamy o Nocy pod spadającymi gwiazdami w Parku Źródliska. W nocy z 12 na 13 sierpnia spotkajmy się i poobserwujmy perseidy w asyście astronomów z Planetarium EC1.

O 21:00 rozpocznie się plenerowy seans filmowy z serii Narodowe Centrum Kultury Filmowej przedstawia "Architekci wyobraźni. A obejrzymy "Edwarda Nożycorękiego". Z Wydawnictwem Literatura i Tubajką przygotowaliśmy też sporo ciekawych atrakcji.
 

Program wydarzenia:

20:00 „Dzieci Pana Astronoma” – czyli czytanie w Tubajce.
Dla najmłodszych gości wydarzenia przygotowaliśmy głośne czytanie znanej książki Wandy Chotomskiej pt. „Dzieci Pana Astronoma” z animowaną prezentacją ilustracji (pochodzą one z edycji opublikowanej nakładem łódzkiego wydawnictwa Literatura)

21:00
Powitanie gości, przedstawienie planu wydarzenia i historii związanej z Parkiem Źródliska,
Plenerowy seans filmowy: NCKF przedstawia „Edward Nożycoręki” (reż. Tim Burton, scenografia: Bo Welch)
Tim Burton zaczynał swoją przygodę z filmem od krótkich animacji, gdzie sam mógł konstruować światy, które narodziły się w jego głowie. Gdy jednak zainteresował się filmami fabularnymi, potrzebował już do zrealizowania swoich wizji pomocy uzdolnionych scenografów. W „Edwardzie Nożycorękim” Bo Welch musiał zbudować typowy dla Burtona świat kontrastów – rozpięty między świadomym kiczem a gotyckimi inspiracjami.

22:30
Prezenterzy z Planetarium EC1 opowiedzą o wszechświecie i o tym co dzieje się na letnim niebie, wyjaśnią jak obserwować niebo, aby dostrzec Perseidy i opowiedzą o tym, skąd się biorą meteory.

23:00 – 1:00
Obserwacja nieba pod kierunkiem pracowników merytorycznych Planetarium, którzy będą udzielać wskazówek, informacji i odpowiadać na ewentualne pytania.

1:00 -1:30
Zakończenie, pożegnanie uczestników