Sto tysięcy widzów Planetarium EC1!

Z dumą informujemy, że otwarte 8 stycznia 2016 r. Planetarium odwiedził właśnie stutysięczny widz. Cieszymy się z tak dużego zainteresowania i wierzymy, że uruchomienie Centrum Nauki i Techniki spotka się z podobnie ciepłym przyjęciem łodzian i nie tylko.

W Planetarium EC1 Łódź znajduje się sto dziesięć miejsc siedzących. Za całość projektu, zapewnienie wyposażenia i oprogramowania odpowiada konsorcjum wrocławskiego A+V i amerykańskiego Evans&Sutherland. Warto dodać, że w Europie znajduje się tylko jedno planetarium o zbliżonych parametrach, jest ono w Lucernie, swego rodzaju prototyp względem łódzkiego, unowocześnionego obiektu.
 
 
 
 
Planetarium EC1 w liczbach:

40 pokazów tygodniowo
Planetarium EC1 pracuje przez sześć dni w tygodniu (oprócz poniedziałków i najważniejszych świąt), oferując średnio siedem pokazów dziennie.

46.000 widzów na pokazach grupowych Pokazy dla grup odbywają się od wtorku do piątku do wczesnych godzin popołudniowych. Najczęściej planetarium odwiedzają uczniowie szkół — mniej więcej w połowie są to wycieczki z placówek łódzkich oraz z regionu.

4.000 widzów na pokazach „The Wall”
Widowisko wizualno-muzyczne oparte o legendarną płytę „The Wall” zespołu Pink Floyd obejrzało w wakacje ponad dwa i pół tysiąca osób — wcześniej było ono prezentowane w marcu 2016 r. (sześć pokazów w ciągu weekendu). Zainteresowanie tym pokazem spowodowało, że planujemy inne wydarzenia muzyczne pod kopułą Planetarium EC1.

Premiera „Na skrzydłach marzeń”
W niedzielę 28 sierpnia, w ramach obchodów Święta Lotnictwa Polskiego, odbędzie się premiera nowego pokazu w Planetarium EC1. Pierwszego dnia pokaz zostanie zaprezentowany pięciokrotnie, następnie wejdzie do repertuaru jesiennego. Tylko we wrześniu 2016 r. będzie można obejrzeć go prawie trzydzieści razy.

5 zł Tyle kosztuje bilet grupowy dla dzieci z łódzkich szkół na pokazy w Planetarium EC1.

Lider plebiscytu
Planetarium EC1 zostało nominowane w plebiscycie „7 cudów Polski” National Geographic Magazine. Głosowanie trwa do końca sierpnia 2016 r. na stronie 7cudow.national-geographic.pl.

Brak barier językowych
Dzięki audio przewodnikom możemy gościć na pokazach mieszane grupy językowe, zapewniając wszystkim komfortowy i wygodny udział w prezentacjach.