Złote i Srebrne Lwy dla Łodzi

Wielki sukces Łodzi na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. W sobotę Złote i Srebrne Lwy trafiły w ręce twórców, którzy pochodzą i są związani z naszym miastem.
 
Wielką Nagrodę „Złote Lwy” za film Zabij to i wyjedź z tego miasta otrzymali reżyser Mariusz Wilczyński oraz producentki: Ewa Puszczyńska i Agnieszka Ścibior. Po raz pierwszy w historii Festiwalu nagrodę dla najlepszego filmu otrzymała pełnometrażowa animacja. Reżyser filmu pochodzi z Łodzi, a sam film jest nieoczywistym portretem naszego miasta.
 

 
Nagrodę „Srebrne Lwy” za film Sweat otrzymali reżyser Magnus von Horn oraz producent Mariusz Włodarski z łódzkiego studia Lava Films i to właśnie ten film zdobył najwięcej nagród na tegorocznym Festiwalu.
 

 
Obydwa tytuły otrzymały wsparcie Łódzkiego Funduszu Filmowego, którego operatorem jest EC1 Łódź | Łódź Film Commission.
 
Jako dumny koproducent obydwu filmów z całego serca gratulujemy twórcom, dzięki którym Lwy jadą do Łodzi!