Wspólny bilet do EC1 Łódź i Orientarium ZOO!

Prawdziwa gratka dla odwiedzających Łódź, jeden bilet na zwiedzanie dwóch miejsc pełnych atrakcji!

 

 

Centrum Nauki i Techniki EC1 w zabytkowej elektrowni w centrum miasta oraz nowoczesne Orientarium ZOO na terenie parku im. marszałka Józefa Piłsudskiego (na Zdrowiu).

Już dziś skorzystaj z super oferty!

 

Największe w Polsce Centrum Nauki i Techniki! Zbudowane w przestrzeniach ponad stuletniej elektrowni w Łodzi na nowo posyła w świat energię wiedzy! 18.000 metrów kwadratowych powierzchni, ponad 200 interaktywnych stanowisk, Kino Sferyczne 3D... Zarezerwuj co najmniej 3 godziny - a najlepiej cały dzień! 

 

 

 

Zapoznaj się ze stałą ekspozycją Centrum:

 

Wystawom towarzyszą liczne warsztaty, spotkania i wydarzenia specjalne. Zapraszamy! Szczegóły na stronie: www.centrumnaukiec1.pl

 

 

Orientarium ZOO to miejsce, gdzie mieszka ponad 3350 osobników, które są przedstawicielami ponad 554 gatunków. To jedyny Ogród w Polsce, w którym można zobaczyć m.in. ariranie, czyli wydry olbrzymie, orangutany sumatrzańskie, krokodyle gawialowe czy psy leśne. W roku 2022 otworzyło najnowocześniejszy w Europie kompleks hodowlany poświęcony Azji południowo - wschodniej.

 

 

Wybiegi i woliery w Orientarium zajmują powierzchnię prawie 10 boisk piłkarskich. Zastosowane rozwiązania pozwalają utrzymywać zwierzęta na dużych przestrzeniach w połączeniu z innymi gatunkami i w urozmaiconym środowisku. Zwiedzający mogą obserwować mieszkańców Orientarium z trzech perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry. Budynek i reszta ZOO są dostępne dla gości cały rok, a zwierzęta w okresie chłodu nie muszą być przenoszone na zaplecza hodowlane. 

 

Pierwszym mieszkańcem Orientarium został Aleksander, który przyjechał do Łodzi z ogrodu zoologicznego w Munster w Niemczech. Jest spokojnym, ułożonym słoniem. Alex ma tylko jeden cios, co z pewnością nie umknie uwadze zwiedzających.

 

 

 

 

Bilety w cenie 80,00 zł można nabyć w kasach EC1 Łódź oraz Orientarium ZOO lub online na stronach:

🎟️ EC1 Łódź 🎟️

🐘 Orientarium ZOO 🐘

 

 

Kupując bilety internetowe należy wymienić je na bilet wydrukowany w punkcie kasowym instytucji, w której dokonano transakcji.
 

 

Kasy EC1 Łódź są otwarte:

  • wt-pt 10.00-18.00

  • sb-nd 11.00-19.00

  • w poniedziałki nieczynne.

 

Kasy Orientarium ZOO są czynne codziennie od 9.00 do 17.00 (z wyłączeniem 1 listopada).

 

 

Kupując wspólny bilet do EC1 Łódź oraz Orientarium ZOO można odwiedzić oba te miejsca jednego dnia lub podzielić zwiedzanie na dwie wycieczki. Zapraszamy już od 29 kwietnia! Ważne, by wykorzystać bilet w ciągu 90 dni od daty pierwszej wizyty. Potwierdzenie biletu wspólnego następuje w punkcie kasowym, gdzie zostanie on oznaczony aktualną datą pierwszej wizyty i zachowuje ważność przez 90 dni od daty tej wizyty.

 

Wszelkie informacje dotyczące zakupu biletów, płatności lub ewentualnych reklamacji znajdują się w regulaminie „EC1 Łódź – Miasto Kultury” oraz cenniku ZOO. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z punktami informacji:

 

📍 Jak do nas trafić?

EC1 Łódź znajduje się na ul. Targowej 1/3 w Łodzi, wskazówki dojazdu znajdują się na TEJ STRONIE.

Orientarium ZOO znajduje się w odległości 5 km od centrum miasta na ul. Konstantynowskiej 8/10. Szczegóły dotyczące dojazdu znajdują się TUTAJ.

 

Serdecznie zapraszamy!