Warsztaty związane z wystawą "Sztuka DC. Świt superbohaterów"

OGLĄDASZ STRONĘ ARCHIWALNĄ. KLIKNIJ TUTAJ ABY PRZEJRZEĆ OFERTĘ NA GRUDZIEŃ 2019 R.

Wystawa „Sztuka DC. Świt superbohaterów” to nie tylko ekspozycja kultowych plansz komiksowych, kostiumów i rekwizytów filmowych związanych z Batmanem, Supermanem czy Wonder Woman. W każdy weekend zapraszamy na bogaty program wydarzeń nawiązujących do świata superbohaterów: warsztaty z technik produkcji strojów cosplay, tworzenia plakatów czy komiksów. Ruszyły zapisy na listopadowe spotkania z profesjonalistami w swoich dziedzinach.

Link do zakupu wszystkich warsztatów i biletów na wystawę (po wejściu w wydarzenie - wybierz datę, która Cię interesuje - tam pojawią się bilety): bilety.ec1lodz.pl

Co nas czeka w listopadzie?

💥 2 - 3.11.2019: Masterclass z tworzenia komiksów (grupy wiekowe 16+ oraz 12-15 lat)
💥 9 - 10.11.2019: Warsztaty filmowe o superbohaterach (grupa wiekowa 10-13 lat)
💥 17.11.2019: Warsztaty i wykład - Cosplay
💥 23 - 24.11.2019: Projektowanie plakatów - Masterclass z Bartoszem Kosowskim (grupa wiekowa od 16 roku życia)

 


Masterclass z tworzenia komiksów

Cykl czterech warsztatów komiksowych, w każdy pierwszy weekend miesiąca. Profesjonaliści przeprowadzą uczestników przez cały proces powstawania komiksu. Za nami warsztaty z kreacji świata i projektowania postaci, ale uczestnictwo w nich nie jest wymagane do dołączenia do kolejnego spotkania!

💥 2# Scenariusz
2 listopada 2019 r. (sobota), godz. 14:00, grupa wiekowa 16+
3 listopada 2019 r. (niedziela), godz. 11:00, grupa wiekowa 12-15 lat

Nim na kartce papieru albo ekranie tabletu pojawią się pierwsze kontury postaci i dymki dialogowe, przed każdym twórcą stoi wyzwanie stworzenia scenariusza do swojej opowieści. Jak stworzyć przekonywujący dialog? Na czym polega komiksowy scenopis? Jak sprawić, by wizja scenarzysty została dobrze zinterpretowana i zilustrowana przez rysownika? Jak stworzyć ramowy storyboard do własnego scenariusza? Warsztat scenopisarski.

🌀 Prowadzący: Piotr Szulc, laureat Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, autor licznych scenariuszy do krótkich form komiksowych
🌀 Czas trwania: 3 godziny (w tym jedna przerwa)
🌀 Bilety: 35 zł/os. Zakup biletu na wystawę nie jest konieczny do udziału w warsztatach.

Kolejne spotkania z cyklu warsztatów:
💥 #3 Narracja i kompozycja kadrów, prowadzący Łukasz Kowalczuk, 30 listopada-1 grudnia 2019 r.
💥 #4 Kolor w komiksie, 4-5 stycznia 2020 r.

Miejsce zbiórki: obok kas Planetarium EC1 na 10 min przed startem każdego warsztatu. 

KUP BILET:

▶ 2 listopada 2019 r.
3 listopada 2019 r.

WIĘCEJ O KOLEJNYCH WARSZTATACH KOMIKSOWYCH: FANPAGE NA FACEBOOKU

 


Warsztaty filmowe o superbohaterach | Sztuka DC. Świt superbohaterów
9 listopada (sobota), godz. 10:00
10 listopada (niedziela), godz. 10:00 (warsztaty dwudniowe)

Jak sprawić, żeby superbohater stał się niewidzialny, a superbohaterka latała? Jak zmienić dziecko w zamaskowanego wojownika? Nie potrzeba to tego komputerowych efektów specjalnych – wystarczy znajomość technik stosowanych w kinematografii od początku jej istnienia.

Podczas warsztatów organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury Filmowej dzieci w wieku 9-13 lat najpierw wezmą udział w superbohaterskim seansie filmowym, a następnie zrealizują swój amatorski film: własnoręcznie stworzą dekoracje i kostiumy, efekty specjalne, a nawet… sprzęt filmowy; poznają moc tajemniczych filmowych zaklęć, takich jak piksilacja, chronofotografia i stop motion.

🌀 Prowadzący: zespół Narodowego Centrum Kultury Filmowej
🌀 Grupa wiekowa: 10-13 lat
🌀 Czas trwania:
       - I część warsztatów sobota 10:00 - 16:00
       - II część warsztatów niedziela 10:00 – 17:00
🌀 Liczba uczestników: 15
🌀 Bilet dwudniowy: 70 zł, cena zawiera:
       - pokaz filmu 
       - zwiedzanie wystawy
       - posiłki na dwa dni 
       - warsztaty 

Miejsce zbiórki: obok kas Planetarium EC1 na 10 min przed startem każdego warsztatu.

KUP BILET

9 listopada 2019 r.

 


Warsztaty i wykład - Cosplay
17 listopada 2019, godz. 11:00 i 14:00

Warsztaty odbywają się w nawiązaniu do Dnia Cosplay w EC1. Kliknij tutaj po więcej informacji o wydarzeniu.

 

💥💥💥 godz. 11:00: Wykład: produkcja elementów kostiumu za pomocą druku 3D
bez ograniczeń wiekowych

Wykład przybliżający możliwości druku 3D w technologii FDM (lub FFF) w zakresie produkcji elementów kostiumów do cosplayu. Prezentacja ciekawych i nietypowych materiałów (filamentów), z którymi można imitować metal, drewno czy kamień. Zgłębienie tajników postprocesingu - łączenia, wygładzania, malowania modeli. Metody robienia elastycznych lub trwałych połączeń. Dokładne omówienie zagadnienia produkcji form i silikonów. Porady dotyczące popularnych błędów w druku 3D. Spotkanie w formie otwartego wykładu połączonego z rozmową/dyskusją pomiędzy uczestnikami i prowadzącym. Zachęcamy do przyniesienia swoich problematycznych projektów do omówienia podczas spotkania.

🌀 Prowadząca: Magdalena Stecka, absolwentka wzornictwa przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, artystka i projektantka specjalizująca się w druku 3D
🌀 Grupa wiekowa: cosplayerzy i pasjonaci bez ograniczeń wiekowych
🌀 Czas trwania: 2 godziny
🌀 Liczba uczestników: max. 50 osób
🌀 Bilety: 5 zł 
Zakup biletu na wystawę nie jest konieczny do udziału w warsztatach.

Miejsce zbiórki: obok kas Planetarium EC1 na 10 min przed startem wykładu.

KUP BILET

17 listopada 2019 r.

 

💥💥💥 godz. 14:00: Produkcja elementów kostiumu superbohatera z użyciem pianki EVA

Pianka EVA to lekkie, termoplastyczne i dość wytrzymałe tworzywo sztuczne, które znalazło powszechne zastosowanie w tworzeniu twardych (lub półtwardych) elementów kostiumów. Obecnie jest łatwo dostępna w Polsce i łatwa w obróbce bez posiadania wyspecjalizowanego warsztatu. Jest ona obok worbli i spienionego pvc najczęściej używanym surowcem cosplayerów.

Podczas części teoretycznej warsztatów przedstawione zostaną podstawowe zasady tworzenia strojów, podpowiedzi dla początkujących i metody prostego tworzenia Wykrojów. Podczas części praktycznej zapoznamy się z zapleczem narzędziowym, jakie należy posiadać, aby tworzyć elementy z EVY, przetestujemy jej właściwości i spróbujemy swoich sił w tworzeniu prostych elementów strojów. Dla uczestników warsztatów przygotowane zostaną 4 gotowe wykroje do wykonania.

🌀 Prowadząca: Joanna Saleta (EC1 Łódź). Z wykształcenia grafik komputerowy gier, hobbystycznie zajmuje się tworzeniem strojów i rekwizytów od 2007 r. Nagrodzona m.in. za cosplay Dartha Revana na MFKiG 2014, Rey na Falkonie 2015 i projekt własny na Maskaradzie Polconu 2015. Obecnie najczęściej tworzy kreacje na potrzeby LARPów i gier terenowych.
🌀 Grupa wiekowa: osoby początkujące w wieku od 13 roku życia
🌀 Czas trwania: 3 godziny
🌀 Liczba uczestników: 10 osób
🌀 Bilety: 35 zł 
Zakup biletu na wystawę nie jest konieczny do udziału w warsztatach.

Miejsce zbiórki: obok kas Planetarium EC1 na 10 min przed startem warsztatu.

KUP BILET

17 listopada 2019 r.

 

 


Projektowanie plakatów - Masterclass z Bartoszem Kosowskim
23 listopada (sobota), godz. 14:00
24 listopada (niedziela), godz. 11:00 (warsztat dwudniowy)

Warsztaty projektowania plakatu filmowego prowadzone będą przez Bartosza Kosowskiego - ilustratora i plakacistę współpracującego między innymi z Legendary Pictures, Apple, "The New Yorker", "The Hollywood Reporter" czy Studiem Filmowym "Kadr". Podczas dwudniowych warsztatów uczestnicy dowiedzą się, czym charakteryzuje się plakat zapadający w pamięć, jaka jest różnica między klasycznym plakatem Polskiej Szkoły Plakatu i współczesnym plakatem hollywoodzkim oraz jak dobrze oddać istotę filmu, wykorzystując ikonografię związaną z uniwersum DC. Uczestnicy będą mogli zasięgnąć rad profesjonalisty, na warsztat biorąc swoje ulubione komiksy lub filmy DC, do których stworzą autorskie plakaty filmowe.

🌀 Prowadzący: Bartosz Kosowski, zdobywca trzech złotych medali przyznawanych przez amerykańskie stowarzyszenia ilustratorów, zajmuje się plakatem filmowym, ilustracją prasową oraz portretem. Współpracował między innymi z Apple, Canal+, Legendary Pictures, Orange, ING, Studiem filmowym Kadr, „The New Yorker”, „The Economist” „The New Republic”, „The Hollywood Reporter” i „Politico”. Od czterech lat jest jednym z mentorów Adobe Design Achievement Awards.
🌀 Grupa wiekowa: powyżej 16 roku życia
🌀 Czas trwania: po 3 godziny na każdym z dwóch warsztatów
🌀 Liczba uczestników: 15 osób
🌀 Bilet dwudniowy: 70 zł
Zakup biletu na wystawę nie jest konieczny do udziału w warsztatach.
 

KUP BILET

23 listopada 2019 r.

 


Zachęcamy do zakupu online biletów na warsztaty i/lub wystawę.
Po wejściu w wydarzenie wybierz datę, która Cię interesuje - tam pojawią się bilety.

▶ bilety.ec1lodz.pl