Warsztaty związane z wystawą "Sztuka DC. Świt superbohaterów"

Wystawa „Sztuka DC. Świt superbohaterów” to nie tylko ekspozycja kultowych plansz komiksowych, kostiumów i rekwizytów filmowych związanych z Batmanem, Supermanem czy Wonder Woman. Zwiedzaniu wystawy towarzyszyć będą warsztaty skierowane do dorosłych, rodzin i dzieci, zajęcia masterclass z profesjonalistami czy spotkania z artystami i oprowadzania kuratorskie.

W każdy weekend zapraszamy na bogaty program wydarzeń nawiązujących do świata superbohaterów, komiksu czy filmu: warsztaty z tworzenia komiksu (od scenariusza, przez tworzenie koncepcji postaci po rysunek i operowanie kolorem), zajęcia dla dzieci z tworzenia masek i pelerynek superbohaterskich czy rozwijania umiejętności aktorskich, po serię spotkań o druku 3D i możliwości ich wykorzystania przy tworzeniu strojów cosplay.

Już teraz otwieramy zapisy do warsztatów przeprowadzonych w październikowe weekendy:

💥 5-6.10.2019: Masterclass z tworzenia komiksów (grupy wiekowe 16+ oraz 12-15 lat)
💥 12-13.10.2019: „Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność” czyli warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży (grupy wiekowe 14+ oraz 9-13 lat)
💥 19-20.10.2019: Aero Supermoc - warsztaty uważności dla dzieci (dla dzieci w wieku 5-10 lat)
💥 27.10.2019: Tajniki Superbohaterów - warsztat tworzenia masek i peleryn (dla dzieci w wieku 5-12 lat)

 


Masterclass z tworzenia komiksów

Cykl czterech warsztatów komiksowych, w każdy pierwszy weekend miesiąca, towarzyszących wystawie "Sztuka DC. Świt superbohaterów."
Profesjonaliści przeprowadzą uczestników przez cały proces powstawania komiksu: od konceptualizacji świata i bohaterów komiksowych (warsztat 5-6 października), przez scenariusz (warsztat 2-3 listopada), narrację i kompozycję kadrów (warsztat 30 listopada-1 grudnia), po pracę z kolorem (warsztat 4-5 stycznia 2020). 

Warsztaty prowadzone będą z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi rysunkowych i skierowane są do dwóch grup wiekowych: od 12 do 15 lat (w niedziele o 11:00) oraz 16+ (w soboty o 14:00). Udział w całym cyklu pozwoli uczestnikom na poznanie pełnego procesu tworzenia komiksu, nie wyklucza to jednak możliwości dołączenia jedynie do wybranych warsztatów z cyklu. Będziemy pracować w grupach maksymalnie 15 osób.

💥 1# Kreacja świata i projektowanie postaci
5 października 2019 r. (sobota), godz. 14:00, grupa wiekowa 16+
6 października 2019 r. (niedziela), godz. 11:00, grupa wiekowa 12-15 lat

Pierwszy warsztat z cyklu warsztatów komiksowych, poświęcony szeroko pojętej pracy konceptualnej, poprzedzającej proces tworzenia komiksów. Jak stworzyć wizję komiksowego świata? O czym warto pomyśleć, projektując komiksowego bohatera? Jak sprawić, by stworzony przez nas świat był spójny i żywy?

🌀 Prowadzący: Tomasz Grządziela, rysownik i scenarzysta komiksowy, laureat stypendium Gildii
🌀 Czas trwania: 3-4 godz. (w tym jedna przerwa)
🌀 Bilety: 35 zł/os., w październiku możliwość wykupu karnetu na 4 weekendy z cyklu - 110 zł.
Zakup biletu na wystawę nie jest konieczny do udziału w warsztatach.

Kolejne spotkania z cyklu warsztatów:
💥 #2 Scenariusz, prowadzący Piotr Szulc, 2-3 listopada 2019 r.
💥 #3 Narracja i kompozycja kadrów, prowadzący Łukasz Kowalczuk, 30 listopada-1 grudnia 2019 r.
💥 #4 Kolor w komiksie, 4-5 stycznia 2020 r.

Miejsce zbiórki: obok kas Planetarium EC1 na 10 min przed startem każdego warsztatu. 

KUP BILET/ KARNET*)

▶ 5 października 2019 r.
6 października 2019 r.

WIĘCEJ O KOLEJNYCH WARSZTATACH KOMIKSOWYCH: FANPAGE NA FACEBOOKU

*) Bilety na pojdyńcze zajęcia w listopadzie, grudniu i styczniu będą dostępne w miesiącu poprzedzającym warsztaty.

 


„Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność” - warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży | Sztuka DC. Świt superbohaterów
12 października 2019 r., godz. 14:00 (grupa wiekowa 14+)
13 października 2019 r., godz. 11:00 (grupa wiekowa 9-13 lat)

Dykcja, improwizacja, łuki emocji - to część zagadnień, z którymi uczestnicy będą pracować podczas wprowadzenie do technik teatralnych. Wykorzystamy także lalki, teatr przedmiotu i stworzymy scenki teatralne pt: „Ten, kto pomaga innym po prostu dlatego, że powinno lub musi być to zrobione oraz że jest to właściwe, bez wątpienia jest prawdziwym superbohaterem” (Stan Lee).
Podczas warsztatów uczestnicy opracują także swojego superbohatera inspirowanego Universum DC: jego przydomek, charakter, wygląd (strój i makijaż), supermoce oraz sposób, w jaki pomaga ludziom.

🌀 Prowadzący: Bajki Agi - zespół, który od lat z wielką pasją tworzy spektakle dla dzieci i młodzieży, prowadzi warsztaty teatralne, realizuje sesje fotograficzne, a także animuje czas dla dzieci na urodzinach, komuniach oraz balach.
🌀 Grupa wiekowa: 12.10 (sobota) od 14 r.ż., 13.10 (niedziela) 9-13 lat
🌀 Czas trwania: 2 godziny
🌀 Liczba uczestników: 20
🌀 Bilety: 15 zł 
Zakup biletu na wystawę nie jest konieczny do udziału w warsztatach.

Miejsce zbiórki: obok kas Planetarium EC1 na 10 min przed startem każdego warsztatu.

KUP BILET

12 października 2019 r.
13 października 2019 r.

 


Aero Supermoc - warsztaty uważności dla dzieci | Sztuka DC. Świt superbohaterów
19 – 20 października 2019, godz. 11:00 i 13:00

Chcemy pomóc dzieciom odkryć w sobie supermoc, by lepiej radziły sobie w pełnym bodźców i technologii świecie. Tą supermocą jest uważność. Pomaga ona dzieciom w poprawie koncentracji, osiąganiu lepszych wyników edukacyjnych oraz lepszym rozumieniu swoich emocji.
Celem warsztatów jest wsparcie dzieci w wieku 5-10 lat w poprawie ich poziomu uważności oraz przybliżenie im metod treningu, który będą mogły wykorzystywać również samodzielnie w przyszłości. Aero pokaże dzieciom jak dobrze oddychać, jak zwracać uwagę na świat dookoła i jak zrozumieć lepiej siebie. Warsztat zaplanowano w oparciu o metody aktywne, które pomogą dzieciom żyć uważnie. Tu i teraz.

🌀 Prowadząca: Justyna Baszczyk - praktyk uważności, wykorzystująca na co dzień techniki świadomego życia; matka dwójki dzieci, które wprowadza w świat siły spokojnego oddechu. Dostrzega siłę w samoświadomości i neuronaukowym podejściu do pracy z własnym mózgiem.
🌀 Grupa wiekowa: od 5 do 10 lat
🌀 Czas trwania: 1 godzina lekcyjna
🌀 Liczba uczestników: 8
🌀 Bilety: 10 zł 
Zakup biletu na wystawę nie jest konieczny do udziału w warsztatach.

Miejsce zbiórki: obok kas Planetarium EC1 na 10 min przed startem każdego warsztatu.

KUP BILET

19 października 2019 r.
20 października 2019 r.

 


Tajniki Superbohaterów - warsztat tworzenia masek i peleryn | Sztuka DC. Świt superbohaterów
27 października (niedziela), godz. 11:00 i 14:00

Tajemniczy bohaterowie? W czym tkwi ich siła? W ich kostiumie! Bądź jak superbohater i zrób sobie maskę i pelerynę. Zapraszamy na warsztaty tematycznie związane z nadchodzącym w kolejnym tygodniu Halloween. Opowiemy, jaka jest i była funkcja maski i peleryny i dlaczego ten element ubioru pojawia się u superbohaterów.
Uczestnicy warsztatów wykonają samodzielnie lub z pomocą rodziny i przyjaciół element nowego stroju, która ozdobiona różnymi aplikacjami stanie się niezbędnym i pięknym elementem kostiumu. Zbliża się Halloween, zaprezentuj się w stroju superbohatera! 

🌀 Prowadzący: Liliana Misiak - od 9 lat prowadzi warsztaty rękodzielnicze dla dzieci, dorosłych oraz seniorów. Specjalizuje się w dawnych rzemiosłach jak tkactwo, barwierstwo naturalne, szycie kostiumów historycznych. Ukończyła kursy tkactwa I i II stopnia w Akademii Łucznica. Prowadząca warsztaty dla placówek szkolnych, muzealnych oraz festiwali historycznych.
🌀 Grupa wiekowa: rodziny z dziećmi, dostosowane dla dzieci od 5 roku życia. Poniżej 10 roku życia wymagany opiekun ze względu na pracę z gorącym klejem
🌀 Czas trwania: 1,5 godziny
🌀 Liczba uczestników: 15 rodzin / grup / dzieci
🌀 Bilety: 20 PLN / klient indywidualny, opcja dziecko (do 12 roku życia) + opiekun.
Bilet na wystawę nie jest konieczny do udziału w warsztatach.
W kosztach biletu na warsztaty wliczone są materiały do pracy.

KUP BILET

27 października 2019 r.

 

Zachęcamy do zakupu online biletów na warsztaty i/lub wystawę.
Po wejściu w wydarzenie wybierz datę, która Cię interesuje - tam pojawią się bilety.

▶ bilety.ec1lodz.pl