Świętuj razem z EC1 Łódź

 

Urodziny Łodzi to święto, które w kalendarzu wydarzeń EC1 Łódź ma swoje szczególne miejsce.

 

 

 

Centrum Nauki i Techniki EC1 przez cały weekend (30-31 lipca) zaprasza wszystkich łodzian i przyjezdnych gości do wspólnego celebrowania oraz skorzystania z atrakcji i promocji przygotowanych na te dni za 1 zł.

 

 

 

ZASMAKUJ "ŁÓDŹ OD KUCHNI - NAUKOWO O ZALEWAJCE"!

📅 30 - 31 LIPCA 2022, GODZ. 12:00

* BRAK WOLNYCH BILETÓW NA TE WYDARZENIE

 

Wyjątkową atrakcją zorganizowaną w Centrum nauki i Techniki EC1 specjalnie z okazji łódzkiego święta będzie Łódź od kuchni – naukowo o zalewajce! Zapraszamy do zapisów na wydarzenie, podczas którego nasi pracownicy opowiedzą, jakie procesy chemiczne zachodzą w trakcie przyrządzania najpyszniejszej zupy z naszego regionu. Zdradzą też tajniki jej przygotowywania. Po prezentacji dla uczestniczek i uczestników we współpracy z kawiarnią i restauracją Tubajka przygotowaliśmy degustację. Gościnie i goście posilą się zatem solidną porcją wiedzy oraz talerzem typowo łódzkiej zupy.

 

* Udziału w wydarzeniu jest możliwy przy zakupie biletu na zwiedzanie ekspozycji Centrum Nauki i Techniki EC1 (1 zł CNiT EC1 + 1 zł Łódź od kuchni)

 

 

 

PODWÓRKOWE ATRAKCJE NA ULICY ŻYWIOŁÓW

📅 30 - 31 LIPCA, GODZ. 10:00 - 17:00

 

EC1 Łódź nie zapomina o najmłodszych. Urodziny Łodzi to doskonała okazja na odwiedzenie Ulicy Żywiołów i spędzenie rodzinnego czasu w kreatywnych przestrzeniach dla dzieci. Oprócz regularnej ekspozycji, dla naszych najmłodszych gości przygotowaliśmy podwórkowe gry tj. kubb, czy rzuty do celu. Na wszystkich będą czekały także bańki mydlane i stanowisko z zadaniami kreatywnymi - malowanie po stretchu, rysowanie kredą, projektowanie pocztówek-kolorowanek. Zachęcamy do zrobienia sobie pamiątkowego, urodzinowego zdjęcia z naszym Żywiołakiem Ogim, który w ten weekend będzie przechadzał się po żywiołowej ekspozycji. Urodzinowa strefa Ulicy Żywiołów będzie dostępna dla przechodniów i gości, odwiedzających EC1 Łódź w sobotę i niedzielę w godzinach od 10:00 do 17:00 przed terenem strefy ognia – na parterze.

 

* Atrakcje na zewnątrz - WSTĘP BEZPŁATNY, zwiedzanie ekspozycji - atrakcja biletowana.

 

 

CENTRUM NAUKI I TECHNIKI EC1 JEDYNIE ZA ZŁOTÓWKĘ!

📅 30 - 31 LIPCA, GODZ. 11:00 - 19:00

<< BILETY >>

 

Szykuje się wspaniała zabawa dla wszystkich ciekawych świata i technologicznych nowinek. Pięć pięter wystawy kryjącej w sobie historyczne eksponaty, współczesne symulatory oraz gry komputerowe, a to wszystko w promocyjnej cenie!

Zapraszamy do prześledzenia historii wyjątkowego miejsca, jakim jest EC1 Łódź oraz zapoznania się z wciąż używanymi technologiami produkcji prądu oraz tajnikami rozwoju wiedzy i cywilizacji. Polecamy zwiedzanie naszego Centrum z Przewodnikiem, które odbywać się będzie w urodzinowy weekend (30,31.07) w godzinach od 11:15 do 12:00

 

 

RZUĆ OKIEM NA MIASTO ZE SZCZYTU NAJWYŻSZEGO TARASU WIDOKOWEGO W ŁODZI - CHŁODNI KOMINOWEJ!

📅 30 - 31 LIPCA, GODZ. 11:00 - 19:00

<< BILETY >>

 

To tutaj wykonywane są najbardziej spektakularne panoramiczne widokówki naszego miasta. Zainspirowały one m.in. twórców Męskiego Grania, którzy w tym miejscu nagrali fragment teledysku do popularnego utworu „I Ciebie też bardzo”. Ustawiony na dachu specjalnie z okazji Urodzin Łodzi selfiepoint pozwoli każdemu zrobić niepowtarzalne pamiątkowe zdjęcie. Czas pobytu na Chłodni Kominowej to 20 minut. Maksymalna liczba osób przebywających równocześnie na tarasie: 30 osób.

* Do wejścia lub wjazd na Chłodnię Kominową zapraszamy wyłącznie z biletem do Centrum Nauki i Techniki EC1.

 

 

 

Przypominamy, że w urodzinowy weekend pozostałe Centra i aktywności EC1 Łódź będą działały w niezmienionym trybie i cenie.

 

 

<< Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową >>