Styczeń w EC1 Łódź

 

Początek roku magicznie pcha nas w kierunku nowych wyzwań i ambitnych postanowień. Te często łączą się z odkrywaniem ciekawych miejsc, gwarantujących niezapomnianą rozrywkę. Jednym z nich może być EC1 Łódź, które w styczniu zaskoczy wszystkich specjalnie przygotowaną ofertą.

 

<<< BILETY >>> na wszystkie wydarzenia.

 

 

URODZINY CENTRUM NAUKI I TECHNIKI I PLANETARIUM EC1

6 stycznia 2023 Centrum Nauki i Techniki EC1 oraz Planetarium EC1 zapraszają wszystkich Łodzian i przyjezdnych gości do wspólnego świętowania swoich urodzin. Z tej okazji organizatorzy zapraszają na:

- spotkanie wokół astrofotografii, połączone z prezentacją prac Macieja Kawczyńskiego i Krzysztofa Rumienieckiego,

- oprowadzanie po historycznej części ekspozycji,

- podróż po Strefach Głębokiego Kosmosu i zwiedzanie strefy Człowiek w Kosmosie, a także

- urodzinowe warsztaty laboratoryjne.

Na wszystkie aktywności obowiązują zapisy, których można dokonywać na stronie internetowej.

W specjalnie przygotowanym kąciku, na re-fotograficznych kartkach pocztowych, wszyscy goście będą mogli składać życzenia. Po terenie Centrum Nauki i Techniki EC1, przechadzać się będzie również uwielbiana przez młodszych gości maskotka – Pstryk, która chętnie wykona sobie z każdym pamiątkowe zdjęcie. 

Szczegóły wydarzenia na stronie.

 

ZIMOWE PÓŁKOLONIE W CENTRUM NAUKI I TECHNIKI EC1

Centrum Nauki i Techniki EC1 zaprasza na najbardziej energetyczne zimowe Półkolonie w mieście.

W trakcie dwóch turnusów (16-20 stycznia, 23-27 stycznia) na wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat czeka moc atrakcji.

W programie m.in. zajęcia laboratoryjne prowadzone pod okiem specjalistów, naukowa zabawa na Ulicy Żywiołów, zwiedzanie ekspozycji Centrum Nauki i Techniki EC1, pokazy popularnonaukowe w nowoczesnym Kinie Sferycznym, warsztaty i gry integracyjne, gra terenowa Od węgla do Uranu oraz rozwijające umysł i dziecięcą wyobraźnię gry liczbowe, logiczne i słowne.

Zapisów można dokonywać telefonicznie pod numerami: +48 539 997 693 lub 42 600 61 00.

Szczegóły na stronie.

 

FERIE ZIMOWE NA ULICY ŻYWIOŁÓW

Ulica Żywiołów zaprasza do skorzystania z oferty, przygotowanej specjalnie na okres Ferii zimowych 2023.

Na najmłodszych czekają edukacyjne warsztaty Stary niedźwiedź mocno śpi, w trakcie których uczestnicy dowiedzą się, jak zwierzęta przygotowują się do zimy i wspólnie z prowadzącymi stworzą ptasie przysmaki.

Zajęcia odbywają się we wtorki, środy i czwartki w godzinach 12:00-12:45.

Udział w warsztatach warto połączyć z wizytą na ekspozycji, która będzie niezapomnianym przeżyciem.

Szczegóły dostępne są na stronie.

 

AKTYWNOŚCI DLA PÓŁKOLONII ZEWNĘTRZNYCH W CENTRUM NAUKI I TECHNIKI EC1

W ramach oferty dla półkolonii zewnętrznych od 16 do 27 stycznia (od wtorku do czwartku) Centrum Nauki i Techniki EC1, zachęca do skorzystania z proponowanych aktywności.

Laboratoria Gruntownie o glebach - to spotkanie, w trakcie którego uczestnicy dzięki ciekawym doświadczeniom gruntownie zgłębią zagadnienia tj. sorbcja, czy profile glebowe.

Laboratoria Herbata wymiata, czyli czaj pod lupą - warsztaty połączone z doświadczeniami chemicznymi, które zostaną przeplecione poszukiwaniem odpowiedzi na ciekawe pytania: czym tak naprawdę jest herbata, skąd wzięła się tradycja jej picia, jak imponujące kolory mogą mieć herbaciane napary oraz jak dodanie pewnych substancji wpływa na jej wygląd i właściwości chemiczne?

Ostatnim elementem oferty jest oprowadzanie po historycznej części ekspozycji, w trakcie którego pracownicy Centrum Nauki i Techniki EC1, opowiedzą o tym Skąd się bierze prąd?

Rezerwacje i szczegóły oferty dostępne są u pracowników Wydziału Obsługi Klienta pod numerem tel. 42 600 61 00 wew. 1 lub mailowo informacja@ec1lodz.pl.

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Styczeń to wyjątkowy miesiąc. Między noworocznymi postanowieniami a karnawałowym szaleństwem należy pamiętać też o Dniu Babci i Dniu Dziadka.

W weekend 21-22 stycznia Centrum Nauki i Techniki EC1 oraz Ulica Żywiołów będzie miejscem, gdzie wnuki razem z babciami i dziadkami spędzą wspólny czas mądrze, wesoło i aktywnie.

Sala warsztatowa Ulicy Żywiołów zmieni się w salon gier rodzinnych. Dla wszystkich gości stworzona zostanie też tam pracownia kreatywna, gdzie najmłodsi wykonają upominki dla dziadków i babć: laurki, medale i serduszka.

Spacer połączony ze zwiedzaniem przestrzeni byłej łódzkiej elektrowni dla starszych będzie miłym wspomnieniem przeszłości, dla młodszych natomiast niezapomnianą przygodą, połączoną z naukową zabawą z wykorzystaniem interaktywnych eksponatów.

Szczegóły oferty na stronach Centrum Nauki i Techniki EC1 oraz Ulicy Żywiołów.

 

SŁAWOSZ UZNAŃSKI W CENTRUM NAUKI I TECHNIKI EC1

Znane są już oficjalne wyniki naboru na astronautki i astronautów ESA. Teraz przyszła pora na poznanie jednego z nich osobiście.

12 i 13 stycznia 2023 do Centrum Nauki i Techniki zawita Sławosz Uznański – polski naukowiec, Łodzianin wybrany przez Europejską Agencję Kosmiczną do Rezerwy Astronautów ESA.

W ciągu dwóch dni jego wizyty w EC1 Łódź odbędą się spotkania i warsztaty, które będą idealną okazją do naukowych rozmów i zgłębiania tajników Kosmosu przez pasjonatów pozaziemskich podróży w każdym wieku. Szczegóły wizyty i harmonogram wydarzeń z nią związanych już niedługo na stronie Centrum Nauki i Techniki EC1. 

 

WIECZÓR DLA DOROSŁYCH - SEKS W KOSMOSIE

Seks pozostaje ważną częścią życia każdego człowieka. Ale czy kiedykolwiek uprawiano go w Kosmosie?

Na te i wiele interesujących miłosnych zagadnień, odpowiedzi można szukać w trakcie Wieczoru dla Dorosłych, 13 stycznia 2023 o godz. 19:00 w Centrum Nauki i Techniki EC1.

Czy seks w Kosmosie jest w ogóle możliwy i jak by to wyglądało?

Czy wrażenia byłyby mocniejsze, a może wręcz przeciwnie?

Podczas spotkania pod lupę wzięte zostaną kulturowe wyobrażenia, fizjologia i realne możliwości oraz ograniczenia człowieka. Zainteresowani dowiedzą się również, czy nad tą ważną sferą ludzkiej natury prowadzono badania w stanie nieważkości, a jeżeli tak, to jakie były wyniki takich doświadczeń oraz eksperymentów.

Bilety dostępne są na stronie internetowej.

 

PREMIERA FILMU BIG W KINIE SFERYCZNYM

Nowy rok, to nowe pozycje w repertuarze Kina Sferycznego Centrum Nauki i Techniki EC1. 14 stycznia 2023 premiera filmu BIG, w trakcie której widzowie poznają rozmiary obserwowanego Wszechświata.

W trakcie seansu prezenterzy opowiedzą jak daleko dotarły niektóre sondy kosmiczne np. Ulisses, Galileo czy Voyagery 1 i 2, przedstawią Wielką Galaktykę w Andromedzie, gromady i supergromady galaktyk, a także opuszczą Galaktykę, udając się w dalszą podróż.

Pokaz będzie pomocny nauczycielom w realizacji celów kształcenia i treści nauczania geografii i fizyki.  

Szczegółowy opis filmu wraz z podstawą programową dostępne są na stronie.

 

Do zobaczenia w EC1 Łódź!