Sfera Muzyki – jazz pod gwiazdami!

Krzemiński Reunion Project pod kopułą najnowocześniejszego Planetarium w Polsce

Krzemiński Reunion Project, zainicjowany przez trębacza Piotra Krzemińskiego, to wynik muzycznego spotkania po latach grupy znakomitych i doświadczonych artystów, którzy od dłuższego czasu z powodzeniem istnieją na scenie jazzowej. Członkowie Krzemiński Reunion Project w ramach swoich karier solowych przez wiele lat zdobywali doświadczenie, grając ze świetnymi i znanymi muzykami jazzowymi w kraju i za granicą.  Okazało się, że energia i potencjał tego muzycznego projektu są tak duże, że Krzemiński Reunion Project stał się zespołem grającym regularne koncerty i przygotowującym się obecnie do wydania płyty.

W Planetarium EC1 kwartet wykona głownie kompozycje Piotra Krzemińskiego, którego muzyka inspirowana jest nowoczesnym podejściem do jazzu, podróżami po świecie oraz starym dobrym mainstreamowym jazzowym brzmieniem.

- To opowieść o inspiracjach i doświadczeniach zebranych przez lata, dużo radości płynącej ze wspólnego grania oraz duża dawka dobrego jazzu –  tak o swojej muzyce mówi Piotr Krzemiński. – Jestem pewien, że klimat Planetarium EC1 oraz specjalnie przygotowane animacje znakomicie podkreślą charakter jazzowych improwizacji.

Posłuchaj fragmentu kompozycji Piotra Krzemińskiego pt.: „Taniec świetlików”

https://youtu.be/y107DsZSf1M

A będzie nie tylko czego posłuchać! Przypomnijmy, że zespół graficzny Planetarium EC1 regularnie zdobywa wyróżnienia jako uczestnik światowej społeczności użytkowników cyfrowego systemu Digistar, która m.in. nagrodziła łódzkie animacje do muzyki Holsta. Graficy i animatorzy opracowali także znakomite wizualizacje na potrzeby koncertów z serii Sfera Muzyki, podczas których występowały Joanna Woś i Iza Lach.

Obejrzyj wideo zapowiadające koncert Izy Lach w Planetarium EC1:

 https://youtu.be/F85i-ASUk-Q

 

Planetarium EC1 może się pochwalić Turystycznym Oskarem – Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej oraz wygraną w plebiscycie National Geographic Traveler – 7 Nowych Cudów Polski.

Doskonały obraz, który zapewnia, to zasługa 12 nowoczesnych komputerów i zastosowanej technologii – Szycia pomiędzy poszczególnymi elementami ekranu są  niewidoczne, co pozwala na całkowite „zanurzenie się” w projekcję. Wrażenie potęguje dźwięk dolby surround -  dodaje Tomasz Kisiel, kierownik Planetarium.

Kiedy: 18.05.2018 (piątek), godz. 19:00

Bilety: kasy Planetarium EC1 lub strona www: bilety.ec1lodz.pl w cenie 39 zł

Adres: Planetarium EC1, ul. Targowa 1/3 (wejście północne od strony ulicy Wojciecha Hasa i Dworca Łódź Fabryczna)