Rośnie Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1

Proces inwestycyjny zaczął się od prac rozbiórkowych. Zakres tego etapu powstawania Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 pokazaliśmy mediom podczas briefingu z miejsca, z którego najlepiej widać efekty.

Obecnie Wykonawca — konsorcjum Erekta — prowadzi prace żelbetowe, murowe oraz instalacyjne. Trwa montaż instalacji podposadzkowej oraz wykopy w części obejmującej nowy, przeszklony hol. Prace wchodzą w bardzo ważną fazę – wylewane są wieńce (wzmocnienie ścian budynku w postaci żelbetowej belki okalającej ściany nośne, która zabezpieczy je przed rozsunięciem się lub przewróceniem) i rozpoczyna się montaż więźby drewnianej (szkieletu dachu stabilizującego i przenoszącego obciążenia). W najbliższym czasie rozpocznie się także montaż pokrycia dachowego. W planach jest kontynuacja prowadzonych prac, mających na celu zabezpieczenie budynku od zewnątrz przed sezonem zimowym.

Kolejnym krokiem będzie ogłoszenie postępowania przetargowego na wybór wykonawcy ekspozycji Centrum. Obecnie EC1 Łódź przygotowuje dokumentację przetargową.

Konferencja prasowa poświęcona Centrum Komiksu EC1

Podobnie jak w przypadku poprzednio realizowanych projektów, Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej wykorzystuje fundusze unijne. Łącznie wydamy 21,7 mln zł, z tego aż 16 mln 260 tys. zł to wydatki kwalifikowalne. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniesie prawie 14 mln zł.

Opiekę merytoryczną nad projektem stworzenia Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej sprawują ludzie, którzy od 28 lat organizują w Łodzi Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier. Kolejna edycja festiwalu odbędzie się  od 14 do 16 września 2018 r.

Więcej informacji o tym, co znajdziemy w gotowym Centrum Komiksu EC1 opisaliśmy tutaj.